V první půli měli rozhodně více ze hry hosté. Ostravští se do šancí prakticky nedostávali. Zato hráči Polomi neustále ohrožovali soupeřova brankáře. Dostali se i do tří stoprocentních příležitostí, ale vždy jim nakonec selhala koncovka. Také proto poločas skončil bez branek.

Po přestávce se hra vyrovnala a ještě čtvrt hodiny před koncem svítily na ukazateli skóre stále dvě nuly. Nic nenasvědčovalo tomu, že by se to mělo nějak změnit. Pak ale přišly pro polomské hráče tři černé minuty, které rozhodly o tom, že všechny body zůstanou v Ostravě.

V sedmdesáté páté a osmasedmdesáté minutě došlo ke dvěma obrovským minelám v obranné hře hostů a Ostravští toho dokázali využít a chyby potrestat. Poslední, třetí trefu, přidali domácí v samém závěru, kdy po špatně hozeném autu šel domácí útočník zcela sám na brankáře Kozelského, a ten byl bezmocný.

„Původně jsme mysleli, že se kvůli dešti vůbec nebude hrát. Ale domácí pořadatelé vynikajícím způsobem připravili hřiště. Byl to vyrovnaný zápas, v prvním poločase jsme byli lepší, ale nedokázali jsme žádnou šanci proměnit. O výsledku rozhodly tři minuty naší nepozornosti, takže nemůžeme být spokojeni, ani s výkonem, ani s výsledkem,“ zlobil se sekretář Velké Polomi Emil Chudoba.

FC Ostrava-jih – Velká Polom 3:0 (0:0)
Branky: Kroupa 2, Vojtek
Sestava Velké Polomi: Kozelský P. – Calga, Sztefek, Vitta, Kozelský P. (Chalachan) – Chudoba, Ludvík, Novák, Kozelský M. - Kopřiva (Trojka), Rathouský

(hab)