Od začátku bylo k vidění vyrovnané střetnutí. Hosté využili ke skórování hned první příležitost. Po kombinaci na jeden dotek ve středu hřiště následovala kolmá přihrávka za obranu, na kterou si naběhl bolatický Kotík. Tváří v tvář gólmanovi Lefendovi nezaváhal a nekompromisně ho prostřelil.

Vedení hosty trochu ukolébalo, začali hrát lehkovážně, a to se jim vymstilo. Ve dvacáté minutě došlo k závaru v pokutovém území Bolatic. Neposedný míč poskakoval v chumlu hráčů, až se odrazil k hoštickému útočníkovi Smějovi a ten ho uklidil za brankovou čáru.

Ze strany domácích to však ještě nebylo všechno. Pět minut před přestávkou zahrávali rohový kop. Centrovaný balon se hostující obraně podařilo odvrátit opět ke Smějovi, který opakovanou střelou otočil vývoj utkání na stranu Velkých Hoštic.

Hned po začátku druhé půle se mohl Směja dočkat hattricku, ale jeho gól nemohl být uznán, protože asistent rozhodčího předtím odmával ofsajd. Další průběh zápasu už příliš šancí nenabídl. Hra se odbývala převážně mezi šestnáctkami obou mužstev.

Blízko vyrovnání byli hosté pět minut před koncem, kdy nastřelili z trestného kopu břevno. Vyrovnat se jim tak už nepodařilo.

„Za ty tři body jsme strašně rádi. Konečně se nám povedlo vyhrát. Máme sice bodový odstup za ostatními mužstvy, ale naděje umírá poslední. Přes zimu musíme posílit kádr a na jaře se pokusit soutěž zachránit,“ hodnotil utkání i budoucnost Velkých Hoštic útočník Jan Vožník.

Bolatický trenér Rudolf Rataj k tomu dodal: „Porazili jsme se sami. Dali jsme brzo gól a mysleli si, že vítězství přijde samo. Přestali jsme hrát aktivně a jenom čekali co bude. A soupeř toho využil.“

Velké Hoštice - Bolatice 2:1 (2:1)
Branky: 20., 40. Směja – 7. Kotík
Sestava Velkých Hoštic: Lefanda A. – Lazecký (Janků), Janecký, Martiňák, Pluschke M. – Novák, Lefenda M., Filip, Pluške (Stoklasa)– Směja, Pluschke D
Sestava Bolatic: Bortlík M. – Štefek (80. Balarin T.), Teplý, Kretek, Duda – Florian, Šněhota, Boček, Bortlík P. – Balarin, Kotík

(hab)

Tabulka I.A třídy po 13. kole.