Podzimní vzájemné měření sil obou soupeřů skončilo remízou 1:1. „Rádi bychom se s vlastními diváky rozloučili vítězstvím. Nebude to lehké utkání, já ale věřím, že ho zvládneme,“ říká opavský trenér Radek Látal. Zápas v Městských sadech začíná v šestnáct hodin.

Na nedělní regionální derby je připraven doprovodný program

Regionální derby Opavy s Karvinou bude posledním domácím zápasem letošního druholigového ročníku. Klub pro své příznivce na tento zápas připravil několik akcí. První z nich potěší nejmenší fanoušky Slezského FC Opava, protože se utkání koná pouhý den před Dnem dětí, u hlavního vstupu bude připraven skákací hrad.

„Hodinu před výkopem, tedy v 15.00, proběhne hromadné fotografování našich nejvěrnějších fanoušků. Všichni, kdo se vyzbrojí do klubových barev a chtějí být na fotografii, by měli dorazit do sektoru domácího kotle,“ řekl zástupce generálního manažera Slezského FC Opava Radim Matýsek a pokračoval:

„Jednou z variant při focení budou šály nad hlavami fanoušků, proto prosíme, aby si šály vzali všichni s sebou! Vítáno bude samozřejmě veškeré oblečení a doplňky ve žlutomodrých barvách. Společný snímek bude ke stažení na našem webu, jeho motiv bude použit k výzdobě interiéru i exteriéru stadionu a při propagačních akcích.“

Navíc bude pro prvních tisíc fanoušků u vstupů na stadion připravena koláž velikosti A4 s výběrem nejlepších fotografií letošního ročníku.

Lístky na fotbal znají majitele

Poslední zápas opavských fotbalistů na domácím trávníku je na programuv neděli a Opavský a hlučínský deník vypsal na něj vědomostní soutěž o volné vstupenky. Otázka zněla, jak dopadl výsledek podzimního duelu mezi Karvinou a Slezským FC Opava.

Ten, kdo napsal, že 1:1, odpověděl správně.

Svou výhru si tak mohou výherci vybrat v den zápasu, a to do 15 do 16 hodin při vstupu na sekretariát klubu (vchod z parkoviště Parkhotelu). Jedná se o tyto výherce: Jana Valchařová, Světlana Víchová, Monika Řehulová, Ondřej Konečný, Pavel Hodža, Jiří Havlák, Kamil Cvkrlík, Jiří Macho, David Majnuš a Patrik Korbelář.

Od pátku testovací provoz nového webu Slezského FC Opava

V pátek odpoledne byly spuštěny nové internetové stránky Slezského FC Opava. Po několika letech se tak zásadně změní nejen grafika, ale také celá „kostra“ webu. „Web byl vytvořen ve spolupráci s autorem oblíbeného serveru FotbalTip.cz, který je velkým fanouškem opavského klubu.

Od úplného začátku klubových stránek se jedná již o jejich třetí verzi,“ uvedl Ondřej Ludvík, správce a hlavní duše internetových stránek Slezského FC Opava. „Na první pohled bude patrná změna grafiky webu, která se nerodila lehce. Po mnoha úpravách tvoří horní panel logo klubu, detail hráče po vstřelení branky a choreografie fanoušků,“ pokračoval Ludvík, jenž vedle stránek má na starosti jak klubový buletin, tak tisk a grafiku vstupenek.

Celý web je laděn do klubových barev, úvodní stránce dominuje hlavní článek, pod kterým se budou zobrazovat články o A mužstvu, třetí sekce bude věnovaná mládeži a sloupec zakončí ochutnávka snímků, které byly jako poslední vloženy do fotogalerie. „Velmi zajímavý bude kalendář akcí, narozenin a dalších událostí, samozřejmostí budou ankety, novinkou pak propracovanější statistiky,“ doplnil Ondřej Ludvík.

Programování a úpravy webu zabraly více než 200 hodin a budou probíhat průběžně, do budoucna se tak mohou fanoušci těšit na novinky, kterých je připraveno hned několik. „Přihlašování uživatelů umožní zobrazování bonusového obsahu – hodnocení hráčů, wallpapers, historii zpravodajů v PDF a další,“ vyjmenovává Ludvík další hitovky nových stránek.

Vedení klubu zvažuje také spuštění diskuse, která by však byla pouze pro registrované a autorizované fanoušky. „Jelikož se bude jednat o testovací provoz, omluvte případné drobné chyby, které se budeme snažit co nejdříve opravit. Vaše připomínky, chyby, změny a náměty k novému webu nám posílejte na web@sfc.cz,“ žádá závěrem Ondřej Ludvík o trpělivost.