Víkendové zápasy fotbalové I.B třídy

Komárov, Jakartovice - Fotbalisté Jakartovic nadále suverénně kráčejí I. B třídou. V sobotu hráli v Dolní Moravici a zápas na těžkém terénu rozhodli již v prvním poločase. Předposlední Komárov doma prohrál.

22.4.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/David Klein

Jakartovice opět s přehledem

Fotbalisté Jakartovic nadále suverénně kráčejí I. B třídou. V sobotu hráli v Dolní Moravici a zápas na těžkém terénu rozhodli již v prvním poločase. Skóre se poprvé měnilo v 10. minutě. Paluch odcentroval a zimní posila z Otic František Smuda mířila hlavou přesně.

Tentýž hráč pak přidal ještě jeden gól a poločasové skóre uzavřel Štýbar. „Naše vedení vypadalo jasně, avšak ani domácí v útočení nezaostávali. Měli dvě slibné šance,“ uvedl jeden z jakartovických trenérů Josef Martinka. Ve druhém poločase hrály Jakartovice na brejky, ale více ze hry měli domácí.

„Hrálo se na těžkém terénu, se kterým jsme se nedokázali vyrovnat. Dvakrát nás od pohromy zachránila branková konstrukce,“ přiznal Martinka. Dvě minuty před koncem dal o sobě vědět i kanonýr Paluch, který obešel i brankáře a upravil na konečných 0:4. Jakartovice tak stále v soutěži neztratily ani bod.

D. Moravice – Jakartovice 0:4 (0:3)

Branky: Smuda 2, Štýbar, Paluch. Jakartovice: Janech – V. Jančura, Kavan, Petr, R. Holub – Štýbar, D. Holub, Prášil, Hanel (76. J. Jančura) – Paluch, Smuda.

(rob)

Vyrovnané utkání rozhodly Krásné Loučky v závěru

Předposlední Komárov sehrál v neděli s druhým celkem tabulky I. B třídy vyrovnaný zápas, o vítězství rozhodli hosté devět minut před koncem.

Do zápasu lépe vstoupili favorizovaní hosté.V páté minutě Vojtěškova hlavička skončila ještě mimo, o dvě minuty později se skóre měnilo, kdy Mamula po centru zprava nechytatelně zavěsil – 0:1. O dvě minuty později protlačil hlavou míč do sítě Lalák, při hlavičce ale fauloval a branka neplatila.

Pak se začali prosazovat i domácí a zaslouženě vyrovnali. V devatenácté minutě utekl hostující obraně Krkoška, naservíroval před branku a Kunz v pohodě doklepl do sítě – 1:1. Za dvě minuty však hosté znovu vedli. To z trestného kopu napřáhl Satke a Jindra plachtil vzduchem marně – 1:2.

O čtyři minuty později měl šanci zvýšit Vojtěšek, v dobré pozici pálil nad. Poslední čtvrthodina první půle patřila ale domácím. Ve 33. minutě mohl vyrovnat aktivní Kunz, dvojnásobné zaváhání Kočandy ale nepotrestal. Devět minut před půlí se již skóre měnilo. To právě Kunz obelstil hostující obranu a své sólo nadvakrát proměnil – 2.2.

Druhá půle již neměla takové tempo, jako ta první, šancí výrazně ubylo na obou stranách. Vzrušení přinesla až 61. minuta. Střídající Rutkovský upadl v souboji s Rádkem a rozhodčí nařídil pokutový kop. Satkeho ránu však Jindra zneškodnil.

Rozhodnutí přišlo v 81. minutě. Centrovaný míč gólman Jindra podcenil, po zmatcích se k míči dostal Lalák a vystřelil Loučkám tři body. Při zoufalém náporu Komárova v závěru ještě výsledek pojistil svým druhým gólem Satke. „Dokázali jsme s favoritem hrát poměrně vyrovnané utkání, v závěru však měly Krásné Loučky více sil. Utkání rozhodl smolný třetí gól, kdy chyboval náš brankář. Na třetí vyrovnání v zápase jsme už neměli síly,“ povzdechl si po zápase trenér domácích Mirek Rubý.

Komárov – Kr. Loučky 2:4 (2:2)

Branky: 19. a 36. Kunz – 21. a 90. Satke, 7. Mamula, 81. Lalák Komárov: Jindra – Srubek, Straka, Rádek, Kuchař – Šubert, Lukáš Krkoška (66. Danek), Schön, Tomáš Měch – Kunz, Radek Tůma.

(mno)

22.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
Milan Čichoň

ON-LINE rozhovor s Milanem Čichoněm, kandidátem ČSSD na poslance PČR

Houbař ztratil v lese zbraň, policisté ji našli

Deblkanoisté Kašpar s Mrůzkem se chtějí probojovat do seniorské reprezentace

Talentovaní opavští deblkanoisté Albert Kašpar s Vojtěchem Mrůzkem mají za sebou velmi dobrou sezonu a pro tu příští mají jasný cíl.

Hubertova jízda opět lámala rekordy

Na začátku bylo rozhodnutí, že jízdu v bryčce přenechám kolegovi fotografovi. Nakonec se ale ve mně hnulo reportérské svědomí a díky laskavosti rodiny Binarovy ze Skřipova jsem se také mohl „nalodit“ a Selskou Hubertovu jízdu absolvovat v jejich voze.

Tento týden představíme prvňáčky ze ZŠ Šrámkova a ZŠ Kylešovice

Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka - pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic.

/3 x FOTOGALERIE, VÝSLEDKY, TABULKY/ Přinášíme vám výsledkový servis víkendových fotbalových zápasů na Opavsku a Hlučínsku.