Sedmadvacetiletý gólman se dával dohromady po dvou operačních zákrocích v koleni. Bývalý fotbalista ligového Jablonce si dobře uvědomuje, že tento výpadek ho bude stát místo jedničky.

„Ale jiná možnost nebyla, chtěl jsem být stoprocentně v pořádku,“ vysvětluje klíčový muž opavského podzimu.

Spadl vám kámen ze srdce, poté, co máte za sebou první přípravný zápas, po všech těch zdravotních peripetiích, kterými jste v zimní přestávce prošel?

Musím přiznat, že jsem sám nečekal, že se budu tak dlouho dávat dohromady. Priorita pro mě byla taková, že jsem chtěl být stoprocentně v pořádku, nechtěl jsem nic uspěchat. Nakonec to vyústilo v to, že chytám až poslední přípravný zápas.

Můžete specifikovat vaše zranění?

Operovali mi cystu a celkově čistili koleno. Jenomže rehabilitace se prodloužila i proto, že jizva byla poměrně velká. U čistění se neobjevilo nic zásadního. Podrobil jsem se dvěma zákrokům, když se ohlédnu zpětně, rehabilitace proběhla podle plánu.

Nebylo to už, jak se říká na bednu, že se rehabilitace protahuje a vám příprava utíká?

Musím přiznat, že ano. Pak se totiž objevil problém s úponem, který mě bolel, takže se doba léčení znovu protáhla. Člověka to mrzí, štve ho to, chcete hrát, být na hřišti s kluky.

V hlavě jsem měl jasně, chtěl jsem být stoprocentně v pořádku. Nyní mohu říci, že koleno drží a cítím se dobře.

Pavel Zavadil
Pavel Zavadil: Musíme se dívat sami na sebe

Blok v hlavě nemáte? Že byste si třeba během zápasu na koleno dával větší pozor?

Ne, ne, to vůbec. Tomuto jsem chtěl předejít, že bych něčemu uhýbal, nechodil do soubojů naplno. V tomto směru mám jasno.

Berete jako fakt, že zdravotní problémy, kterými jste prošel, vám vzaly aktuálně post brankářské jedničky v Opavě?

Je to logické. Netrénoval jsem tolik, co ostatní. Mám za sebou teprve dva týdny přípravy, kdy jsem mohl makat naplno. Je mi jasné, že si musím důvěru zpátky získat a budu muset asi čekat na šanci.

A uvidíme, jak se rozhodne trenér.

Nesráží vás to, že úvod jarní části máte takto nalajnovaný?

Každý hráč chce hrát v základní sestavě, ale je to na mně, zda se tam dostanu, nebo ne. Pokud budu podávat dobré výkony v tréninku a budu se líbit, je šance, že se do branky vrátím.

Chci ale hlavně říci, že fandím Vojtovi Šromovi, chci, aby se týmu dařilo a my dokráčeli k vysněnému postupu do ligy, to je pro mě nejdůležitější. Rozhodně nebudu uražený za to, že jako jednička nezačnu.

Tomáš Smola
Chceme proplout do ligy, jaro musíme zvládnout, říká opavský útočník Smola

Do jarní části jdete v roli největšího favorita na postup do ligy. Je na to kabina připravena, na tlak, který bude na tým vyvíjen?

Je pravda, že očekávání jsou velká. I s kamarády, kteří působí v jiných klubech, s kterými si píši, nás pasují do role největšího favorita. Bude záležet jen na nás, jak s touto rolí naložíme.

Nesmíme si ji tolik připouštět. Musíme to hlavně dokázat na hřišti, protože tam se bude rozhodovat. Žádné spekulace tomu neprospějí.

Myslíte, že o vývoji napoví už úvodní kola, nebo to bude boj až do posledního kola?

Bude to boj až dokonce, ale první kola napoví.

Může být podle vás výhodou, že jste o postup bojovali i loni?

Určitě, tato zkušenost může být v tomto roce klíčová.

Uherské Hradiště - Přípravné utkání SFC Opava - Skalica 24. února 2018. Gól Opavy.
Opava generálku vyhrála, navíc po dobré hře