Sedmadvacetiletý gólman se dával dohromady po dvou operačních zákrocích v koleni. Bývalý fotbalista ligového Jablonce si dobře uvědomuje, že tento výpadek ho bude stát místo jedničky.

„Ale jiná možnost nebyla, chtěl jsem být stoprocentně v pořádku,“ vysvětluje klíčový muž opavského podzimu.

Spadl vám kámen ze srdce, poté, co máte za sebou první přípravný zápas, po všech těch zdravotních peripetiích, kterými jste v zimní přestávce prošel?

Musím přiznat, že jsem sám nečekal, že se budu tak dlouho dávat dohromady. Priorita pro mě byla taková, že jsem chtěl být stoprocentně v pořádku, nechtěl jsem nic uspěchat. Nakonec to vyústilo v to, že chytám až poslední přípravný zápas.

Můžete specifikovat vaše zranění?

Operovali mi cystu a celkově čistili koleno. Jenomže rehabilitace se prodloužila i proto, že jizva byla poměrně velká. U čistění se neobjevilo nic zásadního. Podrobil jsem se dvěma zákrokům, když se ohlédnu zpětně, rehabilitace proběhla podle plánu.

Nebylo to už, jak se říká na bednu, že se rehabilitace protahuje a vám příprava utíká?

Musím přiznat, že ano. Pak se totiž objevil problém s úponem, který mě bolel, takže se doba léčení znovu protáhla. Člověka to mrzí, štve ho to, chcete hrát, být na hřišti s kluky.

V hlavě jsem měl jasně, chtěl jsem být stoprocentně v pořádku. Nyní mohu říci, že koleno drží a cítím se dobře.

Blok v hlavě nemáte? Že byste si třeba během zápasu na koleno dával větší pozor?

Ne, ne, to vůbec. Tomuto jsem chtěl předejít, že bych něčemu uhýbal, nechodil do soubojů naplno. V tomto směru mám jasno.

Berete jako fakt, že zdravotní problémy, kterými jste prošel, vám vzaly aktuálně post brankářské jedničky v Opavě?

Je to logické. Netrénoval jsem tolik, co ostatní. Mám za sebou teprve dva týdny přípravy, kdy jsem mohl makat naplno. Je mi jasné, že si musím důvěru zpátky získat a budu muset asi čekat na šanci.

A uvidíme, jak se rozhodne trenér.

Nesráží vás to, že úvod jarní části máte takto nalajnovaný?

Každý hráč chce hrát v základní sestavě, ale je to na mně, zda se tam dostanu, nebo ne. Pokud budu podávat dobré výkony v tréninku a budu se líbit, je šance, že se do branky vrátím.

Chci ale hlavně říci, že fandím Vojtovi Šromovi, chci, aby se týmu dařilo a my dokráčeli k vysněnému postupu do ligy, to je pro mě nejdůležitější. Rozhodně nebudu uražený za to, že jako jednička nezačnu.

Do jarní části jdete v roli největšího favorita na postup do ligy. Je na to kabina připravena, na tlak, který bude na tým vyvíjen?

Je pravda, že očekávání jsou velká. I s kamarády, kteří působí v jiných klubech, s kterými si píši, nás pasují do role největšího favorita. Bude záležet jen na nás, jak s touto rolí naložíme.

Nesmíme si ji tolik připouštět. Musíme to hlavně dokázat na hřišti, protože tam se bude rozhodovat. Žádné spekulace tomu neprospějí.

Myslíte, že o vývoji napoví už úvodní kola, nebo to bude boj až do posledního kola?

Bude to boj až dokonce, ale první kola napoví.

Může být podle vás výhodou, že jste o postup bojovali i loni?

Určitě, tato zkušenost může být v tomto roce klíčová.