Bohužel pro ně, Schober ani Faldýn své velké možnosti neproměnili. Ve 13. minutě naopak udeřilo na druhé straně. Kirchner byl ve vápně faulován a s nařízenou penaltou si bez problémů poradil Dvořák.

Druhá půle oproti tomu zastihla v lepší formě Vítkov. Po kombinaci Rypara se Špokem dostal namazáno Schober, který byl v zakončení neomylný. „Troufnu si tvrdit, že po vstřelené brance jsme předváděli lepší výkon,“ odhadoval trenér domácích Josef Jakubec.

Od sedmdesáté minuty však přejaly taktovku do svých rukou hosté. Dorážka Olejáka skončila se štěstím až v bráně a hned o sto dvacet sekund nato přidal podobně druhý gól Modelský. Třetí budišovská branka poslala domácí výběr do kolen a závěrečný zásah Latky, který přehlavičkoval špatně vybíhajícího gólmana, ustanovil finální výsledek v poměru 1:4.

„Podle mého mínění konečné skóre neodpovídá tomu, co se dělo na hřišti. Když obdržíte branku z penalty již ve 13. minutě, zápas se špatně otáčí,“ podotkl kouč Jakubec.

„Podle mého jsme zvítězili zaslouženě. Po našem třetím gólu jsme se uklidnili a konec si v pohodě pohlídali,“ přidal pár postřehů také vedoucí mužstva Budišova Jaroslav Kostecki.

Vítkov - Budišov nad Budišovkou 1:4 (0:1)
Branky: 55. Schober – 13. z pen Dvořák, 70. Oleják, 72. Modelský, 90. Latka
Sestava Vítkova: Snášel – P. Hanuš, Ambrož, Kučný (20. J. Pavlíček), Malaník – Rypar (85. Kouřil), Faldýn, Byrtus (75. Greško), J. Špok – Schober, L. Pavlíček
Sestava Budišova: Molek – Wícha, Schlauch, Oleják, Hasala – Fluss (65. Dostál), Vondrouš, Tobolík – Dvořák (80. Kašpárek), Kirchner (85. Latka), Modelský