Trenér domácích Josef Jakubec litoval, že kvůli zranění chyběli dva noví útočníci: „Nemohli jsme využít služeb Hoferka s Janíčkem, kteří laborovali se zraněním.“

První šanci si přitom vytvořil jeho celek. Kuča ovšem v zakončení úspěšný nebyl. Ve 12. minutě poprvé vystrčili růžky hosté. Na jeden z litultovických pokusů nedosáhl gólman Snášel a vzniklé nebezpečí na poslední chvíli hasil výkopem míče z brankové čáry Pavlíček.

O dvacet minut později to však již hostům vyšlo. Výbornou práci Adama Haase využil ke vstřelení gólu Raida. Tentýž hráč se trefil i po změně stran. Chyba domácí defenzivy zapříčinila to, že na vítkovského gólmana se řítili zcela osamoceni tři fotbalisté Litultovic.

První dva sice mířili jen do Snášela, ale Raida na třetí pokus rozvlnil domácí síť. Okolo pětasedmdesáté minuty se odehrály dva podstatné okamžiky zápasu. Druhou žlutou kartu uviděl Faldýn a Vítkov dokončoval o deseti.

„S deseti muži v poli to už nešlo,“ dodal Josef Jakubec. Krátce nato následovala po faulu na Procházku penalta. S exekucí pokutového kopu si poradil Honig a rázem to bylo o tři branky. V nastaveném času pak jen kosmeticky upravil na 1:3 Pavlíček, když po standardní situaci ze dvaceti metrů propálil vozbu těl před sebou včetně samotného Štajnera.

„Za naší porážkou dnes stály chyby. Ztráceli jsme balony ve středu hřiště a rozehrávka byla také špatná. Soupeř byl důraznější a výhru si zasloužil,“ přiblížil kouč Jakubec. „Litultovice šly cíleně za vítězstvím. Jsem rád, že před tradičním derby s Hlavnicí, které je na pořadu příští víkend, se náš celek potřebně nabudil,“ doplnil kapitán hostí Pavel Nádeníček.

Vítkov - Litultovice 1:3 (0:1)
Branky: 91. J. Pavlíček – 35. a 55. Raida, 75. Honig
Sestava Vítkova: Snášel – Faldýn, Pavlíček, Kuru (46. Kudela), Lamaczchek (76. Greško) – Byrtus (80. P. Hanuš), Vašátko, Ambrož – Ječmenek, Schober, Kuča
Sestava Litultovic: Štajner – Nádeníček, Honig, Kinšt (55. Vítek), Šojer – A. Haas, Derer (70. Procházka), Drápal, Borč – Raida (85. Vaculík), M. Korbel

(rob, dus)