První poločas odstartovali lépe hosté. V patnácté minutě se dostal ve vápně k míči Skalík a poslal svůj celek do vedení. „První půle nevypadala na to, že hrají mužstva z opačných pólů tabulky,“ uvedl trenér domácích Josef Jakubec.

Utkání dále pokračovalo s možnostmi na obou stranách, přičemž skóre se znovu měnilo až v 75. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil Kuča. „Zahráli jsme dobře signál. Nechali jsme hráče stát v postavení mimo hru, ale tím, že nejevil zájem o hru, zmátl hosty, do šance se dostal zmíněný Kuča a bylo vyrovnáno,“ usoudil Jakubec.

Následně byly za protesty vyloučeni brankář Ballok a kapitán Fuss. Do brány Malých Hoštic se tak musel postavit Kania, který v minulém utkání utrpěl trojnásobnou frakturu nosu. Ten inkasoval ještě dvakrát.

Nejprve se ve vápně hostí uvolnil Rypar a později i Špok, takže konečný stav zápasu vyzněl pro domácí poměrem 3:1. Těsně před začátkem nastavení sice spálil tutovku Mlýnek, jenž nedotlačil do brány balon poskakující na brankové čáře, a tak se Vítkovští dočkali prvního letošního vítězství.

„Hosté nás podcenili. Od chvíle, kdy jsem převzal tým, se začínáme zvedat. Škoda, že soutěž netrvá déle, protože teď se dostáváme do správné provozní teploty,“ vzkázal Jakubec.

Trenér Malých Hoštic Vilém Hrbáč byl utkáním doslova znechucen: „Netroufám si hodnotit sportovní úroveň zápasu. Tu od první minuty narušoval ba přímo ničil hlavní rozhodčí.“ Podle jeho slov se představenstvo Malých Hoštic chystá vydat k utkání ve Vítkově oficiální prohlášení.

Vítkov - Malé Hoštice 3:1 (0:1)
Branky: 75. Kuča, 81. Rypar, 89. Špok – 15. Skalík
Sestava Vítkova: Snášel – Kučný (30. J. Hanuš), J. Pavlíček, Ambrož, Špok – Schober, Byrtus, Rypar – Kuča, Kouřil (65. Špok), Janíček (85. Matys)
Sestava Malých Hoštic: Ballok (75. ČK) – Kania, Fuss (75. ČK), Unruh – Kopťák, R. Staníček (10. Thiemel), Kašný, Chřibek – Mlýnek (73. Matušovský), Skalík, Sliž (13.M. Staníček)

(dus, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 12. kole.