Vítkov se sice dostával častěji před gólmana Hlavnice Luboše Pastrňáka, ale nedokázal ho ani v jednom případě překonat, a když už se tak stalo, zachraňovala hostujícího gólmana branková konstrukce.

„Doslova z minima vytěžili maximum,“ přiznal s hořkým tónem v hlase trenér Vítkova Josef Jakubec. „Je pravda, že domácí měli více gólovek, naše hra v poli ale špatná nebyla,“ přidal se lodivod Hlavnice Zbyněk Pekárek.

Skóre zápasu se poprvé měnilo v prvním poločase. Hosté zahrávali trestný kop a Kutal nedal Snášelovi šanci – 0:1. Vítkov mohl skóre dokonce otočit. Rýpar při přehazování Pastrňáka nastřelil břevno a zcela volný Kuča v šestnáctce zazvonil o tyč.

Ve druhém poločase pokračovali domácí ve spalování šancí a Hlavnice ve střílení gólů. Po dlouhém výkopu brankářevyskočil na míč Demko a hlavou získal hostům dvoubrankový náskok. Za domácí mohl vyrovnat Hovorek ale stejně jako on pár minut později Kuča míč za hlavinckého gólmana nedostal.

„Nebyli jsme schopni vstřelit branku, a to nás stálo body. Hlavnice postavila hru na dobře organizované obraně, a to slavilo úspěch,“ poznamenal Josef Jakubec. „Jsem rád, že jsme konečně zabrali. Zvedli jsme se nejen výsledkově, ale i herně,“ pochvaloval si Zbyněk Pekárek.

Vítkov - Hlavnice 0:2 (0:1)
Branky: Kutal, Demko
Sestava Vítkova: Snášel – Hanuš, Čech, Drimaj, Ambrož (35. Kouřil, 55. Greško) – Byrtus, Faldýn, Rýpar, Ječmének - Kuča, Hoferek
Sestava Hlavnice: L. Pastrňák – O. Kotrs (46. Teichmann), Kutal, J. Kotrs, Nowický – Jan Košárek (46. Demko), Frýdl, Grygar, Kocián (77. Dzimbaník) – O. Pastrňák, T. Liška

(dus, hab, rob)

Tabulka Okresního přeboru po 4. kole.