Školy v okrese Opava byly velmi aktivní. Do kategorie 1.-3. tříd se přihlásilo sedmadvacet škol, do kategorie 4.-5. tříd dokonce o deset více. „Kvalifikační kola probíhala zejména pod patronátem ZŠ Opava-Kylešovice, která je partnerskou školou SFC Opava, ale nápomocny byly i některé další školy v okrese, kterým bych chtěl touto cestou poděkovat. Jedná se o základní školy Kravaře, Kobeřice, Háj ve Slezsku, Hlučín a Vítkov,“ řekl jeden z hlavních organizátorů akce na Opavsku Jan Hruška mladší.

Okresní kolo McDonald's Cupu ovládli v Opavě žáci z KylešovicOkresní kolo McDonald's Cupu ovládli v Opavě žáci z KylešovicZdroj: ZŠ Kylešovice

„Vítězové kvalifikačních kol se sešli na finálovém turnaji na hřišti s umělým povrchem v Opavě Kylešovicích, ve kterém změřili své síly, aby z nich vzešel postupující, který bude okres Opava reprezentovat na krajském finále v Ostravě,“ dodal Jan Hruška. To proběhne ve čtvrtek 11. května. Celkově v McDonald's Cupu v okrese Opava soutěžilo 704 dětí, nejen chlapci, ale také dívky.