Na trávníku byli od začátku utkání aktivnější domácí hráči, kteří se také po několika neproměněných šancích dostali ve 25. minutě do vedení, když opavský gólman Filip Kotala neuhlídal střelu Baníku z bezprostřední blízkosti – 0:1. Do konce poločasu se už stav neměnil.

Ve druhé části utkání začali opět aktivněji domácí a vypracovali si několik šancí. Hráči SFC Opava měli velký problém s tvrdostí domácích a nebýt jinak skvělého brankáře SFC Kotaly, mohlo být na straně domácích nastřílených více branek. V 15. minutě druhé půle se přihlásili o slovo hostující hráči, kdy střela kapitána Vojty Bergera z dvaceti metrů skončila jen těsně vedle brány domácích. Ofenzívu hostů se pět minut nato pokusili trenéři SFC Kamil Janošek a Radim Maloch posílit přidáním třetího útočníka na hrot týmu. Hra se srovnala a brankář domácích mohl čekat horké chvilky. Ty však nakonec odnesla chyba v zadních řadách Opavy. Po chybném odkopu od brány zachytili baníkovci míč a po kombinační akci vsítili druhou branku. Bylo rozhodnuto. Všechny body tak zůstaly na domácí půdě v Ostravě.

„Mrzí mě, že kluci nezopakovali výkon z domácího utkání s Brnem. Dneska mi ve výkonu mých hráčů chybělo nasazení a hlavně mě zklamala útočná fáze. Hráči FCB nás v záloze předčili. Domácí zaslouženě zvítězili, byli ve všech činnostech lepší. Přísnější měřítko snesl pouze brankář Filip Kotala, který ještě mnoho vyložených šancí vychytal. Jdeme však dál, ve středu hrajeme s Jihlavou a kluci si musí uvědomit, že bez srdíčka a nasazení se vyhrávat v žákovské lize nedá,“ řekl po utkání na adresu svých svěřenců trenér Kamil Janošek.

Baník Ostrava vers. SFC Opava A 0:2 (0:1)

Sestava SFC Opava: Filip Kotala, Dominik Michalisko, Filip Melecký, Matěj Helebrand, Jonáš Tesaří, Tomáš Prášil, Vojtěch Berger, Ondřej Večerek, Jakub Petzuch, Tomáš Adamovský, Jakub Janetzký a střídající Adam Harazin, Adam Helebrand, Adrian Samir Said, David Muczka. Trenéři: Kamil Janošek a Radim Maloch.