Žluto–modří vers. Červeno–černí 8:6

Na umělém povrchu proti sobě nastoupily dva týmy. Ten červenočerný sázel hlavně na zkušenost. Vždyť plejeři, jako Jan Baránek, Jiří Bartl, Karel Orel, Alois Grussmann, Michal Kosmál, Jan Vožník, Lukáš Černín, Pavel Hadaščok, Jindřich Pardy, Jan Hruška, Kamil Vrba, Martin Rozhon, Ivo Farský, byli toho pádným důkazem. Doplnili je pak zástupci mladší generace Zbyněk Pospěch s Jaroslavem Černým, a samozřejmě trojice fanoušků.

Na druhé straně se o góly staral zejména neúnavný Petr Švancara, kterého přihrávkami zásoboval Zdeněk Partyš s Lumírem Sedláčkem a Rostislavem Kišou. Jan Nezmar se dokonce staral o defenzivu. Nechyběli Luboš Horka, Aleš Hellebrand a Libor Kozák, Ota Novák a vše z povzdáli sledoval jeden z opavských trenérů Kamil Papuga. I v tomto týmu měli své tři místa blokováni fanoušci.

A právě tento tým se jako první ujal vedení, když se trefil fanoušek Jan Hanzlík, původem ze Štěpánkovic. Žlutí měli v první fázi duelu více ze hry a přidali další branky a opět byl u toho fanoušek. Pitřík si narazil se Švancarou a míč skončil v síti. Na druhé straně snižoval Vožník. Do kabin se šlo za stavu 5:3. Ve druhém dějství přišly další góly a výsledkem bylo vítězství žlutých 8:6.

„Zápas splnil svůj účel. Chtěli jsme dostat do Opavy co nejvíce hráčů, kteří v minulosti zdejším fotbalem prošli. Zápas byl dělán také kvůli fanouškům, chceme, aby se ještě více sblížili s klubem, a to se povedlo, “ poznamenal generální manažer Slezského FC Opava Pavel Hadamczik, který slíbil fanouškům, že se mohou těšit na další ročník.

Branky: Švancara 2, Kozák 2, Hanzlík, Kavan, Pitřík, Lindovský – Vožník 3, Z. Pospěch 2, Prasek. Diváků: 584.

Žluto–modří: Novák, Schmucker, Kolínek, Horka, Černín, Partyš, Wirth, Černý, Nezmar, Kozák, Halaška, Sedláček, Hellebrand, Švancara, fanoušci.

Červeno–černí: Kosmál, Axmann, Farský, Vrba, Orel, Hadaščok, Grussmann, Bartl, Baránek, Sedláček, Pardy, Vožník, Rozhon, Pospěch, Prasek, fanoušci.