Valaši představili i své dvě velké posily s ligovými zkušenostmi: Záložníka Martina Svitáka, který má za sebou štace v Ostravě, Opavě, Mladé Boleslavi a Příbrami a také exolomouckého útočníka Davida Mydla. Kravaře ale hrály bez jakéhokoliv respektu a první poločas patřil jim.

„Dařilo se nám po všech stránkách. Soupeře jsme přehrávali, a to hlavně v pohybu,“ komentoval utkání kravařský trenér Lukáš Černín. „Dostávali jsme si i do šancí, některé, jako například ta Tkadlečkova, byla z kategorie vyložených, jenomže se nám je nedařilo gólově realizovat,“ pokračoval Černín.

Ve 41. minutě přišel, jak se nakonec ukázalo, zlomový moment zápasu. Do pokutového území Valachů se dostal Režnar, byl poslán nedovoleně k zemi a kopala se penalta, tu Zdeněk Staněk proměnil ve vedoucí gól.

Ve druhém poločase se obraz hry mírně změnil. „Hráče jsem v kabině nabádal k opatrnosti. Přece jenom jsme hráli na hřišti nováčka, který neměl co ztratit,“ prozradil kravařský lodivod.

V 55. minutě přišel na řadu druhý z klíčových okamžiků. Marek Aniol viděl po druhé žluté kartě červenou a hosté dohrávali zápas v desíti. „Museli jsme změnit rozestavení i styl hry. Domácí měli míč více na svých kopačkách, možná i optickou převahu, ovšem kromě jediné šance, kdy trefili tyč, si nic vážnějšího nevytvořili. S vysokými nakopávanými míči si naše obrana poradila,“ prozradil spokojeně Černín. Kravaře si tak z horké valašské půdy odvezly tři body. „Odehráli jsme jeden z nejpovedenějších zápasů poslední doby,“ řekl závěrem hostující trenér.

Valašské Meziříčí – Kravaře 0:1 (0:1)
Branka: 41. Staněk (penalta)
Sestava Kravař: Hladký – Švancer, Aniol, Žáček, Knopp – Režnar (90. Vaněk) – Buchvaldek (65. Baranek), Kubík (82. Jašek), Šrom – Staněk, Tkadleček