„Začali jsme pěkně zostra, pořádně z toho bolí nohy,“ usmíval se Zdeněk Partyš. Nový kouč Slezanů sliboval, že i kondiční ráz přípravy bude zaměřen na herní stránku.

„V trénincích jsou jiné prvky, běháme hodně s míčem na hřišti, trénink je provázán s řadou průpravných her. Ono je lepší být na hřišti s míčem než jenom běhat v parku,“ uvedl opavský záložník. „Je to docela dost náročné, na papíře to vypadá jednoduše, ale realita je úplně jiná,“ přiznává brněnský rodák.

Ve středu mají Opavští na programu svůj první přípravný zápas. „Už se těším, také na trenéra Uličného, který mě vedl v Brně,“ prozradil Zdena Partyš. „Náš kouč také bude chtít po nás nové věci, takže uvidíme, bude vcelku zajímavé,“ míní jedna z opavských opor.

Před startem zimní přípravy přibyly do kabiny nové tváře. „Určitě zapadnou, jsou to pohodoví kluci, včetně mladého Furika,“ podotkl Partyš, kterému příliš nesedí současné počasí. „Jsou lidé, kterým vyhovuje, a to myslím hlavně děti. Mně osobně ale moc ne. Z běhání ve sněhu mě bolí akorát achilovky,“ zakončil Zdeněk Partyš.