„Porážka s Chelsea mě mrzí, z výsledku jsem strašně zklamaný, chtěli jsme soupeře více potrápit,“ řekl opavský odchovanec v dresu FC Kodaň. Dánové možná doplatili i na nerozehranost. „Nějakou roli to sehrát mohlo, ale měli jsme dostatek času se na utkání připravit,“ poznamenal reprezentační obránce.

Středeční porážka mu navíc zhořkla o to více, že vyfasoval třetí žlutou kartu a odvetu na Stamford Bridge si nezahraje. „Jsem naštvaný. Dostal jsem žlutou kartu za nic, podle mě to ani nebyl faul,“ zlobí se Zdeněk Pospěch.

Dvaatřicetiletému zadákovi končí v létě v kodaňském velkoklubu smlouva, už teď je jisté, že se bude stěhovat. Jeho další destinací bude Německo. „Jsem domluvený na smlouvě v novém působišti. Jméno klubu ale prozrazovat nebudu, nebylo by to fér vůči stávajícím hráčům,“ poznamenal rodák z Kylešovic.

Nový klub bývalého hráče Opavy, Baníku a Sparty hraje německou bundesligu. V zimní přestávce měl o krajního obránce zájem Stuttgart.

Ve čtvrtek ze své dánské rezidence sledoval boj pražské Sparty v Evropské lize. „Sparta byla blízko velkého úspěchu, její postup by byl bombou pro celý český fotbal. Je to velká škoda, že se jí to nepovedlo,“ poznamenala opora české reprezentace.

Česká fotbalová scéna nyní již žije startem jarní části fotbalové Gambrinus ligy, která hned na úvod naservírovala lahodný bonbonek v podobě šlágru mezi ostravským Baníkem a pražskou Spartou. Zápas je svým způsobem pikantní i pro Zdeňka Pospěcha, v obou klubech totiž působil.

„Na tyhle zápasy rád vzpomínám, prožil jsem si je na obou stranách barikády, měly vždycky zvláštní náboj. Já osobně mám oba kluby rád, komu nakonec budu fandit, si ale nechám pro sebe,“ pousmál se Zdeněk Pospěch, který má v plánu sledovat utkání v televizi.

„Máme volno, určitě se budu dívat,“ zakončil krátké povídání před pátečním dopoledním tréninkem FC Kodaň.