V úvodním dějství se po jednom hoštickém pokusu zaskvěl brankář Banetka. Následovala akce Martínka. Jeho střelu však gólman Ballok po krásné robinzonádě vytáhl s pomocí tyče ven.

O chvíli později mohli za kratší konec tahat hosté, ale po přímém kopu ve vápně Žimrovic byl balon tečován těsně vedle. Ve 42. minutě se už ovšem skóre měnilo. Po ruce v hostující šestnáctce se pískala penalta, se kterou si Šustek bezproblémově poradil.

Žimrovická radost ale neměla dlouhého trvání. Minutu před vypršením poločasu si Kurzica počkal na míč z rohového kopu a hlavou vyrovnal. Druhá půle až na strhující závěr a šanci Pavla Škrobánka, jenž nenabrala gólové parametry, nic zajímavého nenabídla.

Poslední minuty však stály za to. Těsně před začátkem nastavení přešly Hoštice do rychlého brejku a Kurzica hlavičkoval přesně do šibenice – 1:2. V jednadevadesáté minutě pak už jen kosmeticky zvýšil po samostatném nájezdu z půlky Skalík na konečných 1:3.

„Jednalo se o vyrovnané střetnutí, kterému by nejspíš slušela remíza. Bohužel pro domácí hosté rozhodli z ojedinělého protiútoku,“ prozradil jednatel a jeden z gólmanů Žimrovic Radek Kříž. „Bylo to utkání dvou rozdílných herních stylů. Myslím si, že zvítězila naše kombinační hra nad jejich nakopáváním. Podle mého jsou naše tři body zasloužené,“ dodal kouč Malých Hoštic Vilém Hrbáč.

Žimrovice – Malé Hoštice 1:3 (1:1)
Branky: 42. z pen. Šustek – 44. a 88. Kurzica, 91. Skalík
Sestava Žimrovic: Banetka – M. Kříž, Římský, Gajdoš, Vícha – K. Škrobánek, Šustek, Melecký, Ondřej (68. Eller) – Martínek (82. Heider), P. Škrobánek
Sestava Malých Hoštic: Ballok – Kania, Fuss, Unruh, Kurzica - R. Staníček, M. Staníček (85. Kopťák), Sliž, Chřibek (70. Mlýnek) – Skalík, Malohlava