Už v páté minutě se probil do šance Ondřej, ovšem nedal. Z následného výkopu došlo k chybě v domácí obraně a hostující Švacha načal gólový účet zápasu. O deset minut později mohl vyrovnat Martínek, střela z deseti metrů se však neujala.

S úderem třicáté minuty se na hřišti začaly dít velké věci. „Ve vápně Žimrovic stáhl brankář Banetka našeho Marka Granzera, ale rozhodčí neodpískal penaltu, nýbrž udělil služovickému hráči nesmyslnou žlutou kartu za simulování,“ vysvětloval předseda klubu Tomáš Barč.

Prakticky hned vzápětí posílal Martínek nahrávku na Pavla Škrobánka, který ztotožnil ukazatele skóre na 1:1. Závěrečný poločas se víceméně odehrál při územní převaze hostů a spálených šancích Martínka.

Všemu ale předcházela rozhodující branka Pavla Škrobánka, jenž se nejlépe zorientoval při závaru v šestnáctce Služovic a gólově zakončil. V 75. minutě o sobě dal vědět Martínek. Postupoval sám na gólmana, ale neuspěl. O chvíli nato střílel do šibenice, ovšem Michalčík se opět vyznamenal.

Do třetice všeho dobrého i zlého se tentýž fotbalista pokoušel prosadit, když vyslal projektil asi ze sedmnácti metrů. Balon putoval do břevna, odrazil se na brankovou čáru a ven do hřiště. Jenže Žimrovice to mrzet nemuselo, protože výhru 2:1 uhájily.

„Domácí byli lepší, i když první půle se zdála oboustranně vyrovnaná. Po přestávce jsme měli územní převahu a více šancí,“ podotkl jednatel domácího výběru a jeden z jeho brankářů Radek Kříž. „Co se týče průběhu utkání, Žimrovice byly lepší a vyhrát si nejspíš i zasloužily. Troufnu si ale říci, že zápasu by slušela remíza,“ dodal Barč.

Žimrovice – Služovice 2:1 (1:1)
Branky: 30. a 62. P. Škrobánek – 6. Švacha
Sestava Žimrovic: Banetka – M. Kříž, Vícha, Gajdoš, Římský – Ondřej (85. Hendrych), Šustek, Melecký, K. Škrobánek – P. Škrobánek (73. Eller), Martínek
Sestava Služovic: Michalčík – A. Ciminga, Míška, Polhoš, L. Granzer (46. Kriebel) – M. Granzer, M. Kremser, Ševčík, Weczerek (65. V. Kremser) – Švacha, Černý (76. Lasák)

(rob, dus)