Při pohledu do tabulky člověka ihned napadne, v čem tkvěl pro Žimrovice hlavní kámen úrazu. V ohledu inkasovaných branek byli horší jen Vítkov, Hlavnice a Brumovice. Žimrovický celek celkově obdržel 38 gólů a je tedy jasné, co je pro zimní přestávku prioritou.

„V defenzivě jsme hráli špatně. To se netýká pouze obránců, ale všech hráčů. Během zimní pauzy se tak především zapracuje na defenzivní činnosti celého mužstva a zlepšení přechodové fáze do útoku včetně koncovky,“ poznamenal jednatel a jeden z brankářů Žimrovic Radek Kříž, jenž dále prozradil, s čím byl jeho tým naopak spokojen: „Jedná se o probuzení střeleckých schopností našich útočníků, Pavla Škrobánka a v závěru podzimu také Michala Martínka.“

Přese všechno však není celkové hodnocení nikterak kladné. „Podzim tohoto ročníku se nepodařil dle představ. Většinu zápasů jsme určitě nebyli horší než soupeř, ale výsledkově se bohužel nedařilo. Spokojenost s umístěním určitě není, chtěli jsme být v tabulce výše,“ pokračoval Kříž. Zimní příprava se v Žimrovicích pojede v duchu zajetých tradic.

„Měli bychom začít v polovině ledna. Ze začátku bude hlavně fyzická příprava a následně asi od půlky února již herní činnost. Budeme využívat i tělocvičnu. Příprava bude probíhat v domácích podmínkách, a to nejen na našich hřištích (dle počasí), ale i na umělé trávě v Kylešovicích a Kravařích (přípravné zápasy). Přípravná utkání se budou teprve dojednávat.

Jinak během zimy se neplánuje větší posílení mužstva. Snad přijde jeden hráč, ale to se teprve uvidí. Na druhé straně by se měli vrátit naši zranění fotbalisté,“ přidal pár postřehů Kříž. Po jarní části okresního přeboru se budou chtít Žimrovice vidět na vyšší pozici, než je ta současná.

Dokládají to i slova Radka Kříže: „Od jarní části čekáme zlepšení defenzivní hry celého mužstva. Chtěli bychom předvádět atraktivní hru a s tím jsou spojeny hlavně lepší výsledky především v domácích zápasech, které nám na podzim nevycházely dle představ. Byli bychom spokojeni s umístěním v horní polovině tabulky a to do šestého místa.“

(dus)