Zpočátku to vypadalo na vyrovnané utkání, ovšem jen do dvacáté minuty. V té kopaly Suché Lazce první rohový kop. Domácí obrana neuhlídala útočníka hostí Pospěcha a ten hlavou otevřel skóre.

Od té chvíle začali hosté na hřišti dominovat. Měli míč častěji na kopačkách, ale nevytvořili si žádnou kloudnou šanci. Domácí se v podstatě jen bránili a směrem dopředu nevymysleli nic.

Po přestávce pokračovala hra ve stejném duchu. Většina akcí se odehrávala jen mezi šestnáctkami obou týmů. Do vážnější příležitosti se nedostal žádný z nich. Až přišla šedesátá minuta.

Fotbalisté Suchých Lazců opět zahrávali rohový kop. Na centr vyskočil záložník Šlesinger a hosté vedli o dva góly. Ve snaze s utkáním ještě něco udělat, otevřeli domácí hru. Jenomže to byla voda na mlýn jejich soupeře.

Hosté trpělivě a pozorně bránili a vyráželi do rychlých protiútoků. V sedmdesáté minutě jeden z nich proměnil Pospěch a zaznamenal tak svou druhou branku v zápase. O deset minut později ho napodobil i druhý z útočníků, Říčný, který uzavřel vysoké vítězství Suchých Lazců ve Zlatníkách na 4:0.

„Výsledek určitě neodpovídá obrazu hry,“ začal své hodnocení domácí Aleš Otípka. „Bylo to utkání, kdy jsme si nevytvořili skoro vůbec žádné šance a hostům tak zase spadlo všechno, do čeho kopli. Nepohlídali jsme si standardky a to utkání rozhodlo,“ uzavřel Otípka.

„My jsme nadmíru spokojení. Máme v poslední době velkou marodku, takže jsem strašně rád, že jsme zvládli utkání s takovým přehledem. Prakticky jsme rozhodli po dvou rohových kopech, pak už domácí hru otevřeli a my jsme využili brejky,“ uvedl hrající trenér hostů Erich Říčný.

Zlatníky - Suché Lazce 0:4 (0:1)
Branky: 20., 70. Pospěch, 60. Šlesinger, 80. Říčný
Sestava Zlatník: Otípka – Bartošák, Mezera, Holuša, Boris – Kořínek (60. Řehulka), Toman, Uvíra, Váňa – Prejda, Kavan (80. Horný)
Sestava Suchých Lazců: Klapuch – Bener (70. Martikán), Podešva, Jaglář, Hečko P. – Dluhoš, Hečko T., Hájek, Šlesinger – Říčný (90. Mrákota), Pospěch

(hab)

Tabulka I.B třídy po 13. kole.