První půlhodinku měli více ze hry hosté. Krkoška dokonce po čtvrthodině hry nastřelil břevno. „Prvních třicet minut byla naše hra rozhádaná, ale pak jsme se do toho dostali,“ tvrdil asistent trenéra Aleš Otípka.

Přesně ve 30. minutě začal domácí brankostroj. Po chybě Srubka se řítil sám na gólmana pozdější hrdina Toman a gólově zakončil. O chvíli nato se podobně blýskl Prejda a Zlatníky v mžiku vedly o dvě branky.

Popravu Komárova za první půli dokončil dalším gólem Toman a nad hostujícím týmem se stáhla mračna.

Hned po přestávce se pískala po faulu v domácí šestnáctce penalta. „Pokutový kop neoddiskutovatelně byl. Bartošák skutečně fauloval,“ potvrdil názor rozhodčího asistent Otípka. S desítkou si následně poradil Radek, ale to bylo z komárovské strany asi vše.

Ještě před hodinou hry se stihl prosadit Uvíra. Chvíli po něm završil hattrick pravděpodobně nejlepší hráč na hřišti Toman. Neuvěřitelný obrat se v závěru nekonal, a tak si Zlatníky na konto připsaly další vítězství.

„Prvních třicet minut se nám herně nedařilo. Když jsme vsítili čtvrtou a pátou branku, soupeř se odporoučel a v závěru byl dost odevzdaný. Jinak určitě zasloužená výhra,“ komentoval Otípka.

„Doplatili jsme na neproměněné šance z úvodu zápasu. Od té chvíle, kdy se Zlatníky dostaly do vedení, bylo utkání rozhodnuto,“ doplnil komárovský záložník Břetislav Novák.

Zlatníky – Komárov 5:1 (3:0)
Branky: 30., 44., a 60. Toman, 35. Prejda, 60. Toman – 50. z pen. Radek
Sestava Zlatník: Moravec – Fajkus, Mezera, P. Holuša, Bartošák – Kořínek, R. Uvíra (60. V. Morys), Stuchlík, Štukavec – Prejda, Toman
Sestava Komárova: Kunz – Radek, Měch, Srubek, Strakoš – Novák (80. Hřivnáč), Dušek, Šubert, Kubesa – Hoza (90. Erban), Krkoška
Tabulka I.B třídy po 4. kole.
(dus)