Oby týmy patří mezi špičku 1. B třídy, proto se dal čekat tvrdý a hlavně vyrovnaný souboj. První půle tuto prognózu jen potvrzovala. Krásné Loučky byly o něco málo lepší než domácí mužstvo.

Hosté se také velmi brzy ujali vedení, skóre otevřeli už v sedmé minutě. Domácí fotbalisté odpověděli o dvanáct minut později, když svou první branku v utkání zaznamenal Prejda.

Hosté si však nadále udržovali mírnou územní převahu a tu také zúročili po půlhodině hry, kdy šli znovu do vedení.

Po přestávce se na hřišti objevily úplně jiné celky. Zlatníky začaly aktivně napadat, zpřesnily přihrávky a hráči Krásných Louček jako by najednou nevěděli, co hrát.

Hned po pěti minutách druhé půle vyrovnal z penalty Uvíra a rozjel nevídaný brankostroj domácích. Za dalších pět minut už Zlatničtí vedli. Po samostatné akci se podruhé trefil útočník Prejda.

V pětašedesáté minutě už to bylo 4:2. Po závaru v pokutovém území hostů uklidil odražený míč za brankovou čáru Štukavec. Krásné Loučky byly zralé na ručník. Přestaly fyzicky stačit tempu domácích fotbalistů. A to ještě zdaleka nebylo vše.

Sedmdesátá čtvrtá minuta nabídla krásnou akci v podání zlatnického Tomana, který zvyšoval už na 5:2. Hned za dalších deset minut utekl obraně domácí Morys a ze souboje tváři v tvář s hostujícím brankářem vyšel vítězně.

Debakl Krásných Louček pak v poslední minutě uzavřel na konečných 7:2 znovu Toman.

„Z obou stran to byl docela kvalitní zápas. Od začátku bylo utkání vyrovnané s mírnou převahou Louček. My jsme si o přestávce v kabině řekli pár věcí, kluci začali více napadat a úplně se změnil obraz hry. Jako bychom najednou zjistili, co na soupeře hrát. Soupeř pak i fyzicky odpadl. Takže jak s předvedenou hrou, tak samozřejmě s výsledkem jsme naprosto spokojeni. Poločas 6:0 se jen tak nevidí,“ hodnotil střetnutí asistent trenéra Zlatníků Aleš Otípka.

Zlatníky - Krásné Loučky 7:2 (1:2)
Branky: 19. a 55. Prejda, 49. Uvíra (pen), 65. Štukavec, 74. a 90. Toman, 84. Morys - Burda, Chuma
Sestava Zlatníků: Vrána – Šnajdr, Mezera, Holuša, Fajkus – Horný (60. Černý, 80. Morys), Toman, Štukavec, Uvíra – Stuchlík, Prejda

(hab)