Po prvním ligovém utkání čekalo na oba soupeře střetnutí Slezského poháru. Pro domácí však měl duel poněkud trpký průběh. „Hned z počátku jsme prohrávali 2:0 a muselo se dotahovat vzniklé manko,“ popisoval úvod brankář Opavy Dalibor Fišer.

A skutečně. Zlatníky se v rozmezí několika minut dostaly do vedení. Dva rohy totiž využili Mezera se Stuchlíkem a než se slávisté stačili pořádně rozkoukat, bylo to o dvě branky.

Na rozdíl jediného gólu stihl upravit Jedlička, když se ujala jeho nepříliš povedená střela. Jiskřičku naděje ovšem o chvíli později uhasil Prejda. Zlatnický útočník se uvolnil po pravé straně a nedal opavskému brankáři šanci. Do poločasu zasadil hostující celek ještě jeden úder zásluhou Tomana.

Slavia měla vyjma gólu pouze jednu vážnější příležitost poté, co vyšla kombinace na jeden dotek na ose Babic – Kowalski – Jedlička. Posledně jmenovanému se však nepodařilo přesně zakončit. Do kabin tak šly šťastnější za stavu 1:4 Zlatníky.

Druhá půle se pak již dohrála spíše z povinnosti. „Troufnu si říci, že ve druhé pětačtyřicetiminutovce jsme byli lepší, ale nepodařilo se nám vsítit branku,“ komentoval dále Fišer. Sami před hostujícím gólmanem stáli Fajkus a Mařádek, jenže ani jeden se netrefil.

Fajkusovi se sice nakonec přece jenom povedlo vsítit gól, ovšem až potom, co Zlatničtí poslali Slavii pátou gólovou navštívenku. Střelcem byl opět Toman.

Konečné skóre zápasu tak jednoznačně vyznělo pro hosty, kteří zvítězili 5:2. „Další blamážové utkání po víkendové porážce od Hradce nad Moravicí. Nepodali jsme týmový výkon a jestli budeme dále pokračovat v tomto duchu, nebojím se říci, že se sami pasujeme do role hlavního kandidáta na sestup z 1.A třídy,“ rezolutně deklaroval brankář domácích Dalibor Fišer. „Podle mého jsme Slavii jasně přehráli. V celém průběhu zápasu měly Zlatníky více ze hry a vítězství si zasloužily,“ doplnil sekretář hostí Josef Uvíra.

Slavia Opava – Zlatníky 2:5 (1:4)
Branky: Jedlička, Fajkus – Mezera, Stuchlík, Prejda, Toman 2
Sestava Slavie Opava: Fišer – Matýsek, Haas, Stareček, Otýpka – Beaier (Stoniš), Jedlička, Babic, Podolinský (Váňa) – Fajkus, Kowalski (Mařádek)
Sestava Zlatník: Moravec – Vrána, Mezera, Holuša, V. Morys – Štukavec, Uvíra, Stuchlík, Toman – Prejda, Horný (J. Morys)

(dus)