Zlatníky si přivezly remízu

Jindřichov - Utkání I. B třídy mezi Jindřichovem a Zlatníky bylo ovlivněno poměrně velkým horkem, které se určitě podepsalo pod výsledkem 1:1.

11.9.2008

Ilustrační foto.Foto: Jan Ježdík

Asistent trenéra hostí Aleš Otípka jel spolu s týmem do Jidnřichova s jediným záměrem: „Určitě jsme tam chtěli vybojovat tři body. Celá akce měla však dva podstatné háčky. Bylo obrovské horko a navíc terén jindřichovské hrací plochy byl ve velmi špatném stavu,“ konstatoval Otípka.

Kdo si udělal v parném sobotním odpoledne čas a navštívil toto utkání asi hodně litoval vložených devadesáti minut včetně přestávkové pauzy, protože zápas nabídl dost nevzhlednou podívanou.

„Toto střetnutí mělo s fotbalem pramálo společného. Hlavně, a především, to byl boj. Nekvalitní terén znemožňoval jakoukoliv kloudnou kombinaci a podle toho to také vypadalo,“ pokračoval Otípka. Jediné dvě brankové situace byly k vidění ve 12. potažmo ve 30. minutě.

Nejprve se trefovali domácí, když zahrávali sérii čtyř po sobě jdoucích rohových kopů, přičemž se ujala až hlavička jednoho z jindřichovských fotbalistů u čtvrtého rohu. Potom bylo velké nic a až nato krásný gól Tomana. Ten rozehrával trestný kop z hranice šestnáctky a míč poslal rovnou do branky.

Tomanův zásah byl posledním záživným momentem celého zápasu. V následujících minutách si přítomní diváci ve svých myslích mohli pohledný fotbal spíše jen představovat. Ani jedno z obou mužstev se nedostalo do vážnější šance a zůstalo jen u náznaků.

Konečná remíza 1:1 nejspíš byla spravedlivá. „Po úvodním gólu domácích jsme přebrali otěže utkání, dali srovnávací branku, ale pak se hra oboustranně vyrovnala a zápas už nic zajímavého nepřinesl. Musím říct, že dělba bodů byla zasloužená,“ připustil asistent trenéra Zlatník Aleš Otípka.

Jindřichov – Zlatníky 1:1 (1:1)
Branky: 12. Hanzlík – 30. Toman
Sestava Zlatník: Vrána – V. Morys, Mezera, Fajkus, Bartošák – Kořínek, Stuchlík, P. Holuša, Štukavec – Toman, Horný (75. Boháč)

(dus)

11.9.2008 VSTUP DO DISKUSE

MSFL: Hlučín - Petřkovice 2:1

Ilustrační snímek.

Pro třináctiletého cyklistu letěl do Vávrovic vrtulník

Na Opavsku zvítězilo ANO

V opavském okrese se letošní volební účast vyšplhala na 60,11%. Výsledky jednotlivých stran prakticky kopírují ty celorepublikové.

II. LIGA: České Budějovice - Opava 2:1

/3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Přímý souboj o první místo nedopadl pro opavské fotbalisty dobře. Slezané na Střeleckém Ostrově prohráli s domácími Českými Budějovicemi. Hosté znovu doplatili na chyby v defenzivě.

KOOPERATIVA NBL: Opava - Děčín 87:71

/2 x VIDEO, FOTOGALERIE/ Opavští basketbalisté jedou dál na vítězné vlně. V sobotu večer si v městské víceúčelovce vyšlápli na těžkého soupeře z Děčína. Ve druhé půli svého protivníka jasně přejeli a nakonec si dokráčeli pro zaslouženou výhru v poměru 87:71.