Mužstvo pod vedením trenéra Libora Roškota dosahovalo v průběhu celé sezony velmi dobrých výsledků. Po bojích o záchranu v předminulé sezoně se chtěly Zlatníky letos pohybovat v klidném středu tabulky. To měli dosáhnout také díky změně na trenérském postu, když Roškot vystřídal svého předchůdce Šlupinu. Nový kouč vsadil především na kvalitní letní přípravu a vhodné doplnění kádru. To se posléze také ukázalo jako šťastný tah. Tým se dokonale semkl a především v krizových situacích dokázal svou vnitřní sílu a rovněž fotbalové kvality. „Bodově to byla jistě jedna z nejúspěšnějších sezon fotbalových Zlatník. Pětapadesát bodů se nám v poslední době nepodařilo nikdy získat. Považuji za obrovský úspěch, že jsme udrželi konečné druhé místo v tabulce,“ započal hodnocení uplynulého soutěžního ročníku Libor Roškot.

Již první zápasy podzimní části soutěže naznačily, že by se mužstvo mohlo v tabulce I. B třídy pohybovat vysoko. Podzimním vrcholem pak bylo senzační vítězství na půdě suveréna celé soutěže Hradce nad Moravicí. Výhra zvedla týmu sebevědomí a bylo to pro něj dostatečným povzbuzením do tvrdé zimní přípravy. „Museli jsme se poctivě připravit, neboť v jarní části soutěže jsme předpokládali obrovský tlak a to jak ze strany našich soupeřů, tak ze strany fanoušků, kteří vzhlíželi k jarním odvetám plni očekávání,“ řekl dále Roškot. Nepříjemné byly podle něj především duely s mužstvy, bojujícími o záchranu v soutěži. Mužstvo se s tím však vyrovnalo dle slov svého kouče velice dobře a navázalo na vítěznou šňůru, započatou při svém podzimním tažení soutěží.

„Ne všechna utkání se nám ale povedla dle našich představ. Ztratili jsme zbytečně několik bodíků, které by nás právě v dramatické koncovce katapultovaly k postupu,“ podotkl trenér Roškot. Koncovka soutěže byla nakonec jako v detektivním románu. V posledním kole Zlatníky přivítaly na domácím hřišti právě vedoucí Hradec a jen vítězství by znamenalo postup domácích. V oboustranně kvalitním zápase byl nakonec lepším mužstvem Hradec nad Moravicí, který zvítězil 1:4 a radoval se z postupu do I. A třídy. „V následující sezoně bychom rádi dokázali, že druhé místo v tabulce jsme opanovali zaslouženě. Z důvodů rekonstrukce našeho trávníku budeme hrát na zapůjčeném hřišti. O to bude naše pozice těžší,“ zakončil trenér Zlatníků Roškot.