Je to údajně jeden z důvodů, proč se klub s Hadamczikem ani po opakovaných pokusech nedohodl na ukončení smlouvy. Největším problémem je tzv. konkurenční doložka, která je kompenzací za to, že dotyčný nebude po určitou pracovat u konkurence.

Do naší redakce napsal čtenář, jehož jméno je redakci známo, ale on chce zůstat v anonymitě: „Smlouva s Pavlem Hadamczikem byla podepsána bývalým předsedou představenstva SFC Markem Veselým (ODS) v říjnu 2010 před komunálními volbami a obsahuje i tzv. konkurenční doložku. Ta Hadamczikovi zaručuje po ukončení smlouvy pravidelný měsíční příjem po dobu jednoho roku. Tato ,renta‘ za rok vysoce přesáhne částku půl milionu korun.“

Ve stejném duchu se o zlatém Hadamczikově padáku diskutuje i na facebooku vítěze komunálních voleb v Opavě, strany SOS.

Marek Veselý (ODS), stávající zastupitel a nový předseda finančního výboru magistrátu, to však odmítá a tvrdí, že vše je jinak. Odmítá rovněž spekulace, že načasování smlouvy s Hadamczikem souviselo s datem blížících se komunálních voleb v říjnu 2010. Jinými slovy: podle kritiků byla smlouva rychle podepsána před komunálními volbami, protože jejich výsledek byl nejistý.

„Je to jinak, než se to prezentuje. Stará smlouva panu Hadamczikovi končila 30. září 2010, nová tedy byla podepsána 1. října 2010 a nutno podotknout, že podmínky v ní obsažené byly po sestupu klubu do MSFL pro pana Hadamczika horší. Smlouvu jsem podepsal na základě rozhodnutí představenstva fotbalového klubu,“ uvádí Marek Veselý.

Podstatné je dále jeho tvrzení, že konkurenční doložka se „zlatým padákem“ byla podepsána již před šesti lety, kdy Hadamczik do klubu nastoupil. V říjnu 2010 tedy zůstala v platnosti a nikdo na ní podle slov Veselého nic nezměnil. Otázkou pak zůstává proč, když klub pod Hadamczikovým vedením ostudně sestoupil do MSFL.

Nová předsedkyně představenstva Pavla Brady (SOS) podotkla, že smlouva je pro Hadamczika napsána velmi výhodně a že se město jako vlastník klubu s ním snaží domluvit na dohodě. A proč se vlastně Hadamczika chce zbavit? „Je jistě schopný, co se týká sportovní stránky, jako generální manažer je však již horší,“ míní Brady.

Sám Hadamczik se k celé věci vyjadřovat nechce. „V tuto chvíli jsem zaměstnanec klubu, obraťte se na paní náměstkyni, ta je má nadřízená,“ podotkl v sobotu dopoledne.

Zuzana Urbánková, Roman Brhel