„Zaměření našeho sboru je z velké části na historii. To, že jsme dokázali opravit historické stříkačky do podoby nejen muzejní, ale i funkční, to je počin,“ řekl hospodář SDH Jamnice Vít Zwinger.

Kozlův hasičský počin:
HLASUJTE ZDE

Zadostiučiněním pak za vynaloženou práci a finance podle jeho slov je, když vyrazí na celorepublikový sraz historických stříkaček a větší a bohatší sbory chodí k nim pro radu.

„Samozřejmě nás těší i uznání veřejnosti a to nejen u nás, ale i na srazech v Polsku. Druhým takovým počinem je, že do tak malé obce se nám daří díky naší akci přilákat velký počet návštěvníků, že se k nám rádi vracejí. Že jsme poprvé před šesti lety nechali předvést ukázku hasičské hudební fontány, která není nikde v okolí k vidění, po které se všem tajil dech.

Že televizím stojí za to k nám přijet natáčet. A to díky tomu, že nic neponecháváme náhodě, vždyť do celé akce je zapojeno kolem padesáti lidí. Tedy členů, kteří začínají pracovat týden před akcí a končí týden po ní. Pochopitelně mimo organizačního výboru, který začíná o půl roku dříve,“ uvedl Zwinger s tím, že se domnívá, že to je největší počin těchto lidí.

„Ochota pracovat pro celek. Nevidět jen sebe, ale udělat něco pro ostatní,“ doplnil.