Hokej

19.10.2017

HOKEJ: Opava - Šumperk 3:2

Nečekaný výsledek se zrodil ve středu v Opavě. Domácí Slezan překvapivě porazil jednoho z druholigových favoritů Šumperk 3:2.

15.10.2017

HOKEJ: Opava - Poruba 4:6

Skvělé rozehraný zápas totálně pokazili. Opavští hokejisté vedli nad favorizovanou Porubou po jedenácti minutách 3:0, přesto na body nedosáhli a prohráli 4:6.

9.10.2017

Obránce David Galvas ukončil kariéru

Bez zkušeného obránce Davida Galvase se bude muset v dalším průběhu druhé hokejové ligy obejít opavský Slezan.

7.10.2017

HOKEJ: Opava - Nový Jičín 1:3

Po vítězství na ledě Valašského Meziříčí chtěli opavští hokejisté bodovat i s Novým Jičínem. Jejich záměr jim bohužel nevyšel a prohráli 1:3.

23.9.2017

HOKEJ: Opava - Šumperk 1:6

Favorizovaný Šumperk byl nad síly opavských hokejistů. Slezan držel s Draky do poloviny zápasu kok. Pak ale hosté během sedmi minut rozhodli utkání ve svůj prospěch.

16.9.2017

HOKEJ: Opava - Kopřivnice 3:0

První vítězství slaví hokejisté opavského Slezanu. Na domácím ledě porazili po dobrém výkonu Kopřivnici 3:0. Opava tentokrát měla hru postavenou na dobré defenzivně. Navíc v brance ji podržel skvělý Dušan Šafránek.

14.9.2017

HOKEJ: Nový Jičín - Opava 7:0

Hokejisté opavského Slezanu v novém druholigovém ročníku zatím čekají na vítězství. Poté, co doma v závěru ztratili dobře rozehraný zápas s Valašským Meziříčím, neuspěli Slezané ani na ledě Nového Jičína.

9.9.2017

HOKEJ: Opava - Valašské Meziříčí 3:4 po prodloužení

První zápas nové sezony hokejistům opavského Slezanu nevyšel. Svěřenci trenéra Antonína Plánovského třikrát nad Bobry z Valašského Meziříčí vedli, nakonec ale prohráli v prodloužení.

8.9.2017

Antonín Plánovský: Kádr se musel omladit, byl okoukaný

/ROZHOVOR/ V jednu chvíli to vypadalo, že druhá hokejová liga v Opavě ani nebude. Katastrofický scénář se nenaplnil. Slezan jde do akce.

7.9.2017

Petr Chalupa: S věkem se holt člověk stahuje dozadu

/ROZHOVOR/ V posledních sezonách pravidelně okupoval Petr Chalupa přední příčky kanadského bodování. Nyní si odchovanec opavského hokeje zvyká na novou roli, nový trenér Antonín Plánovský ho posunul do obrany.

22.8.2017

Slezan v přípravě, Chalupa bekem

/FOTOGALERIE/ Dva přípravné zápasy má za sebou opavský Slezan. Svěřenci trenéra Antonína Plánovského nejdříve vyhráli ve Valašském Meziříčí a stejným výsledkem doma zdolali polský Janów.

7.8.2017

Do Slezanu se vrací Dušan Šafránek

Vypadá to, že obsazení brankářského postu je v hokejové Opavě vyřešeno. Poté co světoběžník Adam Vrba zamířil do Šumperku, se klub domluvil s Dušanem Šafránkem, který měl v pondělí odpoledne podepsat se Slezanem nový kontrakt.

1.8.2017

Hokejisté Slezanu začali letní přípravu

V pondělí poprvé vyjeli na led opavští hokejisté. Nová trenérská dvojice Antonín Plánovský – Marek Harazim bude testovat mladé hráče.

9.7.2017

Hospodářský audit, který proběhl v hokejovém klubu narazil na řadu problémů

Bývalí jednatelé klubu Milan Kolář a Miroslav Glos měli z hlediska hospodaření klubu v roce 2016 úkol, jehož znění bylo udržet rozpočet vyrovnaný. Jednoduchým početním úkonem je patrné, že ho splnit nedokázali.

9.7.2017

Alois Hadamczik: To, že opavský hokej takto dopadne jsem očekával

/ROZHOVOR/ Volil ostrá slova. Bývalý trenér hokejové reprezentace a kravařský podnikatel Alois Hadamczik, který v minulosti vlastnil HC Slezan Opava, není stávající situací v opavském hokeji překvapen.

20.6.2017

Zemřel bývalý hokejista Ervín Režnar

Ve věku šestaosmdesáti let zemřel v pondělí po dlouhé a těžké nemoci pan Ervín Režnar, dlouholetý vynikající hokejista a trenér opavského Slezanu. Deníku to oznámil jeho syn Jiří.

5.6.2017

Pavel Hulva ve Slezanu skončil, jde do Šumperku

Úspěšný trenér Pavel Hulva už nepovede opavské hokejisty. Zkušený kouč, který v minulosti působil na Slovensku i v Polsku, povede v novém ročníku ambiciózní Šumperk.

2.5.2017

Noví jednatelé v Hokejovém klubu

Hokejový klub z Opavy má nové jednatele. Odstupující Milana Koláře a Miroslava Glose nahradili Lubomír Tobolka a překvapivě i náměstek primátora Martin Víteček, přitom v souvislosti s touto pozicí bylo skloňováno jméno Jiřího Fajkuse.

13.3.2017

AHL zná vítěze

/FOTOGALERIE/ V neděli proběhla poslední dvě utkání letošního ročníku amatérské hokejové ligy v Kravařích.

5.3.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Hodonín - Opava 4:0, postupuje Hodonín

Hokejisté opavského Slezanu mají po sezoně. V pátém utkání čtvrtfinálové série na ledě Drtičů Opava sice prohrávala, dlouho se však držela ve hře, jenže nedokázala vstřelit jediný gól. Ve třetí třetina navíc nakoupila další tři branky a bylo hotovo. Opavští borci tak v play-off končí, Hodonín jde do semifinále.

3.3.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Opava - Hodonín 4:7

Druhou domácí čtvrtfinálovou bitvu opavští hokejisté nezvládli. Nad Drtiči sice dvakrát vedli, jenže Jihomoravané dokázali skóre otočit a nakonec ve Slezsku zvítězili v poměru 7:4. Opavští jsou tak krůček od vyřazení a musí odvracet dva mečboly Hodonína.

1.3.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Hodonín - Opava 3:1

Třetí zápas čtvrtfinálové série druhé hokejové ligy nedopadl pro opavské hokejisty dobře. Slezan nezvládl první třetinu. Tříbrankové manko již nedohnal.

27.2.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Opava - Hodonín 5:4

Byl to hokej, který se musel líbit. Opavský tým ve druhém čtvrtfinále porazil Hodonín 5:4 a srovnal sérii na 1:1. Tohle vítězství se ale nerodilo vůbec lehce. Domácí kouč Pavel Hulva stále nemohl do hry nasadit zraněného kanonýra Petra Chalupu.

25.2.2017

HOKEJOVÉ PLAYOFF: Hodonín - Opava 5:1

Hokejisté opavského Slezanu vstup do čtvrtfinálové série play-off s Hodonínem nezvládli. Opavští sice na jihu Moravy vedli po trefě Slavíka, Drtiči ale třemi zásahy dokázali ještě v první třetině skóre otočit. Ve druhé části inkasovala Opava ještě dvě branky a nakonec prohrála 1:5.

25.2.2017

Startuje hokejový hon na Vsetín

V sobotu začíná play-off II. ligy. Ve hře o místenku do prolínací soutěže jsou všechny čtyři celky z kraje

22.2.2017

HOKEJ: Šumperk - Opava 4:1

Opavští hokejisté neurvali v dračím doupěti ani bod. Ze Šumperku si vezou porážku 4:1. Jejich výkon nebyl podle slov trenéra Pavla Hulvy až tak špatný.

18.2.2017

HOKEJ: Opava – Valašské Meziříčí 3:4 po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Hokejisté opavského Slezanu nezvládli důležitou domácí bitvu s Valašským Meziříčím. Opavský tým prohrával o dva góly, pak sice třemi zásahy otočil skóre. Bobři ale v závěru třetí třetiny srovnali a ovládli i nájezdy. Opavští tak berou jen bod, výhra Hodonína nad Technikou je navíc odsunula zpátky na pátou příčku tabulky.

18.2.2017

Miroslav Glos: Musíme zvládnout následující čtyři roky

/ROZHOVOR/ Na zimním stadionu v Opavě rozhodně nepanuje idylka. Kromě toho, že odešel brankář Dušan Šafránek, skončil jeden z jednatelů Milan Kolář, došlok odhlášení juniorky z rozehrané soutěže a kvůli nedostatku hokejistů také ke spojení žákovských kategorií.

14.2.2017

HOKEJ: Opava - Poruba 2:3 po prodloužení

Hokejisté opavského Slezanu znovu podlehli Porubě. V letošním ročníku už popáté. V derby na domácím ledě sice prohrávali, dvěma góly však skóre otočili a ještě devět minut před koncem vedli. Pak ale ostravský celek srovnal a prodloužení rozhodl ve prospěch porubského celku Illéš, jenž v extralize nastupuje za Vítkovice.

11.2.2017

HOKEJ: Kopřivnice - Opava 3:6

Mocný finiš opavských hokejistů pokračuje. Slezan vyhrál v Kopřivnici a bodově se dotáhl na čtvrtý Hodonín. Poprvé se v základní sestavě Opavy objevil brankář Jakub Urbisch a hned byl za hvězdu, ve třetí třetině dokonce chytil trestné střílení.