Velice emotivně začal odložený pátý duel hokejového čtvrtfinále mezi Vítkovicemi a Spartou. Okolo sedmi tisíc diváků si připomnělo vzpomínku fanouška, který ve středu v ostravské ČEZ Aréně přímo v hledišti prohrál boj se smrtí.

V páté minutě zápasu nejprve museli zdravotníci spěchat k útočníkovi Jakubu Koreisovi, který zažil ošklivý náraz hlavou do mantinelu. Jejich kolegové ve stejné chvíli museli zamířit k fandovi, jenž zkolaboval přímo v hledišti a okamžitě museli zahájit resuscitaci. Zatímco sparťan Koreis vyvázl relativně v pořádku – naštípnutý obratel a pohmožděný hrudník – devětapadesátiletý fanoušek Pavel Vlašánek z Opavy ale podlehl infarktu.

Paradoxní je fakt, že zemřel právě při sledování hry, kterou tolik miloval. I svého syna přivedl k hokeji a ten se pak prosadil jako brankář do mužstev Opavy nebo také Havířova „Byl to velký hokejový nadšenec a fanoušek,“ zmínil při vzpomínce na Vlašánka asistent trenéra Vítkovic Kamil Konečný, který jeho syna Petra koučoval v Opavě.

Smrt jednoho z velkých fandů hokeje uctili všichni v ČEZ Aréně minutou ticha. Členové vítkovického fanclubu vyvěsili transparent s nápisem „Čest jeho památce“ a na zábradlí tribuny zapálili svíčky. Dva diváci pak přes mantinel přehodili dvě kytice.

Teprve poté přišel na řadu hokej.

(jaz)