Trenér Karel Suchánek již před zápasem avizoval, že Slezan pojede na Valachy v okleštěné sestavě. I tak ale nečekal, že jeho svěřenci budou mít tak katastrofální vstup do utkání. Již v 1. minutě si srazil Podešva za záda gólmana Iláše přihrávku Pavlase.

V 5. minutě se řítila na hosty druhá pohroma. Ilášův špatný odhad poslal do super šance Matějného a ten do prázdné branky zvyšoval na 2:0. A když Bobrům vyšel brejk a Vaněček dal na 3:0, byli hosté zralí na ručník. Obzvlášť když Pavlasovu ránu do břevna posoudili sudí jako gól. Druhou část střetnutí začal Slezan aktivně a začal se dostávat i do šancí.

Jenomže se nevyvaroval chyb a Martiník ve vlastním oslabení zvyšoval již na hrozivých 5:0. Brzy se gólů dočkali i hosté. V té samé minutě prostřelil od modré Vrábel. Tato branka jako by Suchánkův výběr postavila na nohy. Černý nejdříve svou tutovku zazdil, ale druhý pokus mu už vyšel – 2:5. Třetí třetina přinesla velkou snahu hostujícího mužstva o vyrovnání a gólman Krumpoch byl v ohni střel.

Čtyři minuty před koncem se mezi střelce zapsal opět Lukáš Černý, který zužitkoval pohlednou kombinaci Kříže s Měchem. Tlak Slezanu gradoval. Podešvovu ránu zastavila tyč, stejně dopadl i Polok. Po jeho pokusu se ale k odráženému kotouči dostal Kříž a bekhendovou střelou snížil na rozdíl jediného gólu. Následoval oddechový čas domácího kouče Sedláka.

Jenomže to byla opět Opava, kdo mohla skórovat. Ovšem Měchovi a po něm Suchému nebylo souzeno Krumpocha překonat. Dramatický závěr vyvrcholil faulem Podešvy na Dvořáka, za který jel sám postižený trestné střílení, ale neuspěl. Na druhé straně se ale Opavským vyrovnat nepodařilo, i když za předvedený výkon by si bod zasloužili. „Utkání se hodně podobalo tomu, které jsme na Valašsku odehráli minule,“ začal s hodnocením zápasu opavský trenér Karel Suchánek.

„I za stavu 5:0 jsme chtěli hrát hokej. Měli jsme převahu a na hokejkách i vyrovnání. Bohužel dvě velké šance při power play se nám nepodařilo proměnit,“ pokrčil rameny opavský kouč a dodal: „Soupeř nás tvrdě trestal za naše chyby.“

Valašské Meziříčí vers. Slezan Opava 5:4 (4:0, 1:2, 0:2)

Branky: 1. Pavlas, 5. Matějný (Dvořák, Zrník), 10. Vaněček (Ašer), 18. Pavlas (Zrník), 29. Martiník - 29. Vrábel (Měch, Kukol), 33. Černý (Bednárek), 56. Černý (Kříž, Měch), 59. Kříž (Polok, Bednárek). Vyloučení: 9:11, navíc Tůma - Zientek DKU. Využití: 1:2, oslabení: 1:1. Diváci: 420. Opava: Iláš - Kukol, Vrábel, Bednárek, Podešva, Čavrk - Weiss, Měch, Černý - Tůma, Polok, Suchý - Kovalovský, Kříž, Kocián.