Páteční střetnutí s Mladou Boleslaví začalo pro Slezan dobře. V rozmezí tří minut si vytvořil dvougólový náskok. Škodováci sice dotahovali, ale vyrovnat se jim nepodařilo, premiérové body za vítězství tak zůstaly v Opavě.

Slezan Opava - Mladá Boleslav 4:2 (2:0, 0:0, 2:2)
Branky a nahrávky: 9. Herman (Mlýnek), 12. Koschatzký (Vitásek), 51. Džemla (Žídek), 60. Božilov (Mlýnek) - 48. Milotinský (Janček), 53. Krejčík (Janček) Vyloučení: 5:8 + Janček (MBL) 10 min. OT Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 100

O den později hostila Opava Pardubice. I tento duel se nevyvíjel pro domácí špatně. Ještě tři minuty před koncem Slezan vedl 4:2, závěr mu však nevyšel. Perníkáři vyrovnali a v prodloužení dokonalý obrat završili vítěznou brankou Dobiáše.

Domácí poslal do vedení Mlýnek. Ve 26. minutě ale bylo srovnáno, kdy Trenčan pustil za svá záda lehké nahození Kindla. Ještě v téže minutě přišla domácí odpověď. Pardubické obraně ujela dvojice Mlýnek – Herman a posledně jmenovaný se nemýlil – 2:1. Ve třetí části si Suchánkův výběr nejdříve zahrál přesilovku a ve 44. minutě Blagou zvyšoval na 3:1.

Na rozdíl jediného gólu snížil vzápětí Buchtele, ale i tento atak domácí odrazili, a když Vítek poslal svůj tým znovu do dvougólového trháku, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenomže nebylo. Hráči Molelleru během posledních tří minut vyrovnali a v páté minutě prodloužení vstřelili vítězný gól.

„Bylo to náročné utkání. Zápas s Boleslaví nás stál hodně sil. Ačkoliv jsme původně chtěli hrát na čtyři útoky, tak zdravotní stav hráčů nám to neumožnil. V zápase jsme ale udělali spoustu individuálních chyb. Vítězství jsme měli ale na dosah. Bohužel se nám nepodařilo proměnit samostatné nájezdy v oslabení. Tam jsme mohli utéct na tři góly. V závěru jsme prohráli dvakrát buly a to rozhodlo,“ řekl po utkání domácí lodivod Karel Suchánek.

Slezan Opava - Pardubice 4:5p (1:0, 1:1, 2:3 - 0:1)
Branky a nahrávky: 19. Mlýnek (Gulda), 26. Herman (Mlýnek, Blaga), 44. Blaga (Mlýnek), 50. Vítek (Koschatzký) - 26. Kindl (Kaut), 46. Buchtele (Rozlivka, Dobiáš), 57. Stoklasa (Radil, Drtina), 60. Radil (Drtina, Buchtele), 65. Dobiáš (Drtina, Radil). Rozhodčí: Kusý - Gebauer, Lededer. Vyloučení: 10:10, navíc Dohnal (OP) 10 min. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 50
Slezan Opava: Trenčan – Plánovský, Vitásek, Kukla, Gulda, Dohnal, Žídek – Blagga, Mlýnek, Herman – Čavrk, Božilov, Musial – Vítek, Koschatzký, Džemla


(rob, kub)