Nyní rozdávají hokejovou radost v Krnově, mužstvu, které patří v současné době ke štikám krajského přeboru.

Hokej patří v Krnově k pořádně populárním sportům. Divácké návštěvy jsou velmi solidní, vždyť před dvěma týdny na derby s Horním Benešovem přišlo něco okolo dvanácti stovek fanoušků, a tento počet mohou v Krnově závidět i některé kluby z první ligy.

Nechyběli balónky, fanoušci dokonce vyhlásili i svou hvězdu zápasu. „Klobouk dolů před našimi fandy,“ smeká hrající manažer Roman Tichý.

A právě fanoušci, hlavně ti skalní mají napojení na Opavu. Vždyť se stačí podívat do hlediště. Místnímu kotli velí sám velký Džeky, postava jinak spojena pupeční šňůrou se Slezským FC Opava.

„Džekyho skupina nám fandí již několik let. Nesmírně si jejich podpory vážíme. Fandí nám, i když se nám nedaří, a to je skvělé. Navíc s námi jezdí i ven,“ nedá Tichý na fanoušky dopustit. „S klidem mohu říci, že řada klubů nám je závidí a sami si je berou za příklad,“ říká člověk, který se výraznou měrou podílí na celém chodu krnovské hokeje.

Jak již bylo zmíněno krnovská soupiska je prošpikována exopavskými hráči. „Je to tak. Je nás zde celá řada, co jsme prošli Opavou. Vytvořila se zde skvělá parta, která táhne za jeden provaz,“ pochvaluje si Tichý.

On sám za Opavu ještě nedávno hrával druhou ligu. „Chtěl jsem si vyzkoušet, zda ještě na to mám. Trenéři ale poté začali sázet na mladé hráče, vlastní odchovance z juniorky. Proto třeba hráči jako já nebo Jindřich Suchý v Opavě skončili,“ vysvětluje šestatřicetiletý hokejista a ke spolupráci s nedalekou Opavou dodává:

„V minulosti bývala lepší, teď není žádná.“

Krnovu zatím patří v tabulce krajského přeboru první příčka. Na druhou národní ligu ale zatím nemyslí. „Nemůžeme lítat někde v oblacích, musíme se držet v realitě. Abychom mohli hrát druhou ligu, musíme mít rozpočet na sezonu něco okolo deseti miliónu, tedy včetně mládežnických týmů, a to nejsme momentálně schopni zajistit,“ vysvětluje krnovský manažer a pokračuje:

„Navíc druhou ligu hraje Opava, které nejsme schopni konkurovat, pro oba kluby zde není tolik hráčů. Něco jiného by bylo, kdyby Opavští postoupili a my byli třeba jejich farmou. Ale jak jsem již řekl, spolupráce s ní není momentálně ideální.“

Nicméně druholigové myšlenky se v Krnově až tak úplně nevzdávají. „Hovoříme o tom, třeba v horizontu tří, čtyř let případný postup by mohl být reálný,“ potěšil krnovské fanoušky Roman Tichý.

Ještě více opavských hokejistů má nedaleký Horní Benešov a právě souboje s tímto rivalem jsou vždy pořádně vypjaté. S nadsázkou se dá říci jako mezi Spartou a Slavii.

„S řadou kluků v Benešově se dobře známe. Vzájemné duely vždy mají grady, jsou pořádně vypjaté, ale na druhou stranu v rozumných mezích. Hecujeme se hlavně slovně. Každopádně s Benešovem spolupracujeme, hlavně na mládežnickém poli,“ usmívá se Roman Tichý je sice Opavák, ale v Krnově má již rodinu.