Českých hokejových her se zúčastní Česko, Finsko a Švédsko, o čtvrtém účastníkovi se jedná. „Předběžně jsme domluveni s Rakouskem, ale pouze v případě, že bude jedním ze dvou týmů, které nahradí Rusko a Bělorusko v elitní divizi mistrovství světa,“ řekl ČTK tiskový mluvčí Českého hokeje Zdeněk Zikmund.

Vítkovice nebo Mora? Anketa Deníku
Vítkovice nebo Olomouc? Ostravský fanoušek musí halu vyprodat, tvrdí Hadamczik

Poté, co Rusové a Bělorusové byli dočasně vyloučeni ze všech mezinárodních akcí po ruské invazi na Ukrajinu, bude Rada Mezinárodní hokejové federace už v závěru týdne řešit složení skupin pro MS. Už koncem února informoval finský deník Iltalehti, že by se mezi elitu měly vrátit Rakousko a Francie.

Konkrétním datem turnaje je čtvrtek 28. dubna až neděle 1. května. Vyřešena je také případná termínová kolize se zápasy vítkovických hokejistů v play-off extraligy. „Je připravena náhradní varianta s přesunem některého z mezistátních utkání tak, aby program play-off nebyl narušen a klub mohl využít výhody domácího prostředí,“ píše se v tiskové zprávě.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas: HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera, 15. března 2022 v Olomouci. Radost Vítkovic po konci utkání.
Vítkovice krok od čtvrtfinále, potřebují podporu! Snad bude plno, řekl Holaň

Nový kouč Kari Jalonen s asistenty Martinem Eratem a Liborem Zábranským prožijí debut na lavičce českého národního týmu ve středu 6. dubna ve Znojmě, kde se Češi střetnou s Rakouskem. Odveta je pak na programu v pátek 8. dubna v Linci.

Už následující týden se představí v Chomutově, kde 14. a 15. dubna odehrají dvojutkání s Německem. Následují dva zápasy na Slovensku, jejichž termíny s dějištěm teprve budou upřesněny. Hrát by se ale mělo v období mezi 20. a 24. dubnem.

Předkolo play off hokejové extraligy - 4. zápas: HC Olomouc - HC Vítkovice Ridera, 15. března 2022 v Olomouci. (zleva) Brankář Olomouce Branislav Konrád, Jiří Ondrušek z Olomouce a Lukáš Krenželok z Vítkovic.
Vítkovice čeká bitva o všechno, lístky na Krejčího a spol. v prodeji. Bude plno?

Po turnaji v Ostravě budou generálkou na mistrovství světa Švédské hry, které se uskuteční od 5. do 8. května ve Stockholmu. Podle informací webu Sport.cz i za účasti Švýcarska. Světový šampionát v Helsinkách a Tampere pak vypukne v pátek 13. května, český národní tým do něj vstoupí o den později zápasem s Velkou Británií.