První třetina nabídla vyrovnaný hokej. Opavě se podařilo skóre otevřít Měkýšem. Vyrovnání přineslo proměněné trestné střílení Klimkoviče. Prsty ve druhém gólu domácích měl opět Měkýš, jeho ránu totiž Tomášek vyrazil jen před Kukola a ten ho zasunul za záda bezmocného brankáře.

Tato branka Slezan nastartovala a na hostující branku se valil jeden útok za druhým. Ve 31. minutě na ukazateli skóre svítilo hrozivých 5:1. Šternberkem to ale neotřáslo, vyměnil gólmana a začal pracovat na stahování náskoku. Ještě do druhé sirény překonali Masného Hrbatý s Fialou a hosté byli zpět ve hře.

Na začátku třetí části opět vedení domácích navýšil Wolf. Poté ale hráli Opavští v šesti a soupeř v následné přesilovce snížil. Čtyři minuty před koncem pokořil Masného Fiala a bylo to pouze o gól. Na vyrovnání už ale neměli síly, a Opava si tak v přípravě připsala další vítězství.

„Za stavu 5:1 jsme přestali bránit, otevřeli jsme hru a pouštěli soupeře do šancí. Hráli jsme na dlouhé přihrávky, které nám bohužel šternberší hráči ve středním pásmu chytali,“ zlobil se domácí lodivod Karel Suchánek.

„Máme ještě deset dní na to, abychom doladili věci, které nám chybí. Stále je co zlepšovat,“ podotkl trenér.

Slezan Opava - HC TJ Šternberk 6:5 (1:1, 4:2, 1:2)
Branky: 7. Měkýš (Kukol), 23. Kukol, 29. Kocián (Tůma), 30. Grofek (Chalupa), 31. Suchánek (Měch), 44. Wolf (Kukol) - 11. Klimovič, 36. Hrbatý, 37. Fiala (Jurdič), 46. Střítěský (Hruška), 56. Fiala (Jurdič). Vyloučení: 9:10, navíc Masný 10 min. OT, Tůma DKU. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 100.
Slezan Opava: Masný - Kukol, Měkýš, Čavrk, Bednárek, Plachký, Ondrušek - Suchánek, Měch, Černý - Tůma, Polok, Kocián - Suchý, Chalupa, Grofek - Wolf, Kříž, Weiss