Oba celky se v Opavě rozjížděly pomalu, i když už do 7. minuty viděli diváci dvě branky. Tempo a nasazení mužstev ale nebylo optimální.

„Ze začátku jsme hráli opatrný, uzavřený hokej, ale pak jsme museli otevřít hru, protože jsme museli dohánět ztrátu,“ poznamenal opavský bek Daniel Kysela. Slezané ale museli ve druhé dvacetiminutovce smazat dvoubrankové manko svého soupeře a k vyrovnání zavelel právě tento odchovanec opavského hokejového klubu.

Gólman Šafránek na něj rychle rozehrál a rychlý Kysela dravě projel útočnou třetinou přímo k Tihlářovi, kterého v pohodě překonal. „Šafra (Dušan Šafránek - pozn. red.) zastavil puk, skvěle mi přihrál a já už jsem jen jel na branku,“ usmíval se dvacetiletý zadák.

Opavským tak vlil čerstvou energii do žil a do závěrečné pasáže vstupovali Slezané už pouze s jednobrankovým mankem, to ale brzy vymazal domácí kapitán Měch a začínalo se nanovo. „Je to dobře, tým se semkl a šli jsme do toho naplno, ale bohužel to nevyšlo, škoda,“ uvedl dvacetiletý zadák Slezanu, který viděl jako pozivitum i to, že se jeho výběr nepoložil ani po nešťastných brankách.

„Ty vlastní góly, to je otázka štěstí, ale hráli jsme dál, chtěl jsme totiž bodovat naplno,“ dodal Kysela. V závěru dokonce hráli opavští hokejisté přes minutu a půl dlouhou přesilovou hru pět na tři, ale využít ji nedokázali. „V ní měl prostě padnout gól, víc bych k tomu neřekl. Je ale fakt, že přesilovky se nám promeňovat příliš nedaří,“ pokrčil rameny odchovanec opavského hokeje, jenž si pochvaloval i atmosféru na zimním stadionu.

„Diváci byli fajn, přišlo jich celkem dost a dokázali nás podpořit.“

V novém kalendářním roce 2012 tak zatím Piskořovo mužstvo čeká na vítězství. „Už ve Vsetíně hrál tým skvěle, ale udělali jsme pár chyb, po kterých jsme dostali góly. Tady s Přerovem nám chyběl i kus štěstí,“ smutnila opora loňského juniorského týmu Slezanu.

Ve středu Opava cestuje na led Uherského Hradiště, kde bude pasována do role jednoznačného favorita. „Jednoznačně musíme bodovat, bereme jen vítězství,“ zakončil důrazný Daniel Kysela.

Jan Šimek