Hokejista, který si vyzkoušel mimo jiné angažmá také na Slovensku a v Polsku, bude vedle aktivního hraní dělat asistenta novému kouči Pavlu Hulvovi. Přitom po loňské sezoně se mu v hlavě honily myšlenky, že hokejku a brusle pověsí na hřebík.

„Po loňské sezoně to bylo všelijaké. Měl jsem myšlenky, že se na to vykašlu, ale potom přišel Pavel Hulva a mluvili jsme spolu. Nabídl mi asistenta s podmínkou, že budu hrát, a tak jsem do toho šel," svěřil se zkušený obránce.

Hokejisté mají za sebou první týden přípravy na ledě, trenér Pavel Hulva nikoho nešetří. „Prvních čtrnáct dní nás čeká dřina. Pak to bude lepší a lepší. Jako každý rok," usmívá se David Galvas.

Ke své nové roli říká: „Byl jsem z toho překvapený. Nemám z toho žádné obavy nebo strach. Prostě jsem do toho šel a nějak se s tím poperu."

Rodák z Vávrovic, který vedle hokeje hraje i fotbal, se ale stále cítí více hráčem než trenérem.

„Cítím se stále víc hráčem než trenérem. Pavel (Hulva pozn. red.) mě oslovil, jestli bych to s ním nedělal. Sestavy bude mít na starosti on. Spolu budeme jen některé věci konzultovat. Soustředím se více na hru než trénování," přiznává obránce, který během kariéry vedle mateřské Opavy hrával také za Vítkovice, Tychy, Trenčín, Skalicu, Havířov, Šumperk, Vrchlabí, Sosnowiec, Orlovou a Karvinou.

Jak již bylo zmíněno, Opava má za sebou první týden na ledě. Tomu všemu ale předcházela suchá část.

„Letošní suchá příprava byla lepší než ta předešlá. Nebyli jsme jen na stadionu, ale chodili jsme i na Kolofíkáč do písku, byli jsme na kolech. Měli jsme to pestřejší než jen být tady na ploše. Dva měsíce byly dobré, všichni je perfektně odmakali. Doufám, že to zúročíme na ledě," poznamenal obránce David Galvas.