V následujících 40 minutách pak přidali už jen dvě branky, přestože vyložených šancí si vytvořili nejméně deset. Buď jim ale chybělo štestí, nebo jim stál v cestě výborný brankář Slezanu David Iláš. Celkem mu zapisovatelé v zápase napočítali 42 úspěšných zákroků.

Až se to opavskému gólmanovi nechtělo věřit. „Tolik? Tak to jsem nečekal. Ale je pravda, že toho bylo dneska opravdu moc. Bohužel jsme zaspali začátek, nechali si dát tři góly a pak se to s námi celý zápas táhlo,“ říká David Iláš.

Opavský tým začal na čtyři útoky, ale po třetí brance trenéři sestavu přeskupili jen na tři formace. „Chtěli jsme hrát na čtyři útoky, ale asi jsme se nedostali do tempa, nevím,“ kroutí hlavou Iláš. „Až ve třetí třetině se to zlepšilo, ale to už bylo pozdě,“ dodal.

Zápas na ledě Bobrů byl pro Iláše určitě jeden z nejnáročnějších v aktuální sezoně, přes 5 inkasovaných branek zneškodnil mnoho domácích šancí, včetně samostatného nájezdu Pavla Šebesty. Přesto ale nebyl po utkání spokojený.

„Co s tím, že se mi podařilo pár šancí chytit, když jsme nakonec prohráli. Domácí se to navíc později snažili dávat až do prázdné branky a svoje akce vyšperkovat a proto neproměňovali i vyložené šance,“ vysvětloval Iláš zklamaně.

Opavský tým se v posledních zápasech herně i výsledkově zvedl a vypadalo to, že by mohl i na ledě favorita pomýšlet na bodový zisk. Velké chyby jej ale o tuto šanci připravily už v první třetině. „Domácí jsou fakt silní, pokaždé to vypadá na velký nářez, když tu přijedeme. Nevím čím to je, doufám, že jim to aspoň doma oplatíme.

V posledních zápasech jsme se už herně zvedli, dostávali míň gólů, tak doufám, že to byl jenom jeden výpadek a zase se vrátíme k naší hře,“ vyprávěl opavský brankář.

V nejbližším zápase to budou moci opavští hokejisté potvrdit v neděli, kdy hostí Orlovou, vedoucí tým soutěže.

„Orlová je těžký tým, ale musíme se chytit i na těžkých mužstvech a ne sbírat body jen se slabými. Pokud chceme myslet na špici tabulky, musíme získávat body i s nimi,“ věří David Iláš.

Michal Berg