V pátek proti Kladnu nechytil Slezan začátek. V rozmezí dvou minut inkasoval. I když se mu ve druhé třetině podařilo dvougólové manko vymazat, do kabin odcházeli v lepší náladě Kladeňáci.

Ve 25. minutě snížil v přesilovce Roupec a o pět minut později efektním blafákem vyrovnal Vaněk. Bohužel pro domácí, sedm sekund po vyrovnávací brance, získal Středočechům vedení Strnad, kterého napodobili ještě Butor s Doskočilem.

To tvrdé k.o. mladé Opaváky úplně nepoložilo. Nejprve si Stachem nechali dát gól na 2:6, poté ale si vzali slovo oni a v rozmezí šesti minut se dotáhli ke svému soupeři na rozdíl jediného gólu. Na zvrat ale už domácí síly neměli. Dostali sedmou branku, která je definitivně poslala do kolen, a nakonec prohráli 5:9.

Slezan Opava - KEB Kladno 5:9 (0:2, 2:3, 3:4)
Branky a nahrávky: 25. Roupec (Novák P., Piskoř), 30. Vaněk (Trčka, Lebeda), 45. Otipka (Máj), 50. Uvíra (Šaur, Dufek), 51. Opálek (Kývala) - 4. Gottlieb (Dittrich, Novák J.), 5. Butor (Doskočil, Motejlek), 31. Strnad (Stach), 37. Butor (Doskočil, Hammerbauer.), 40. Doskočil (Sekáč, Butor), 45. Stach (Strnad), 56. Doskočil (Gottlieb, Butor), 58. Butor (Doskočil, Sekáč), 59. Doudera (Stach, Doskočil). Rozhodčí: Smeták - Jureček, Pala. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 90

V sobotu si chtěli Opaváci spravit chuť na pražské Slavii. Ta si vypracovala první velkou šanci zápasu. Domácí gólman Machovský ji ale Jaškinovi chytil. Ve 12. minutě již domácí inkasoval, po přihrávce Hertla mířil přesně Hellar.

Ve druhé části přidali Slezané více na obrátkách, avšak gól nedali. Dočkali se na začátku třetí části. Přesně mířil Šaur a zdálo se, že aktivní Opava zavelela k obratu. Bylo tomu ale naopak. Zbytečná vyloučení posadila do sedla hosty a ti po brance Janouška znovu vedli. Slezan dostal možnost k vyrovnání v přesilovce. To se mu také zásluhou Roupce povedlo – 2:2.

Ani tento stav se dlouho neohřál. Slávista Herl se rozhodl vydat k samostatné akci a Machovský lovil kotouč ze své sítě potřetí. Na řadu přišel nápor Opavských a úporná snaha o vyrovnání. Dvaapadesát vteřin před koncem se také opavský celek dočkal. Brankáře Dlouhého překonal Trčka a vynutil si prodloužení.

V něm branka nepadla a ke slovu přišly nájezdy, ve kterých zajistil domácím druhý bod Trčka.

Slezan Opava - Slavia Praha 4:3 (0:1, 0:0, 3:2 - 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 42. Šaur (Stloukal, Vaněk), 48. Roupec (Piskoř), 60. Trčka (Opálek, Stloukal), rozhodující nájezd Trčka - 12. Hellar (Hertl), 46. Janoušek (Tomek), 49. Hertl. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 100