Opavští jeli na sever Čech s respektem, ale také na druhou stranu s cílem zaskočit favorita. To se jim podařilo. Po čtyřech minutách hry se poprvé měnilo skóre. Po přihrávce Baďury poslal hosty do vedení Mach. Tygry inkasovaná branka nerozhodila a po minutě bylo vyrovnáno, Machovského prostřelil Bulíř.

Kdo si myslel, že Liberec vyrovnávací gól nastartuje, ten se mýlil. Ve 14. minutě se na druhé straně prosadil Kinkor a hosté z Moravy znovu vedli. Liberec dokázal gólem do šatny vyrovnat, to ale bylo z jeho strany vše. Otěže do svých rukou totiž zcela vzal tým Kamila Konečného. „První třetina byla i podle výsledku vyrovnaná. V dalším průběhu jsme byli ale my herně lepším mužstvem,“ podotkl opavský trenér. „Předváděli jsme dobrý kombinační hokej a i lépe bruslili,“ pokračoval Konečný.

Ve druhé třetině se jeho týmu podařilo uté ct na dvougólový rozdíl, což bylo pro další vývoj rozhodující. Domácí se již nezvedli, znervózněli a na jejich hře to bylo znát. Naopak Slezan hrál uvolněně a hokejem se bavil. Když v 54. minutě Koschatzký zvýšil na 2:5, bylo první čtvrtfinálové překvapení na světě. „Kluci hráli na rozdíl od zápasu ve Vítkovicích uvolněně, ale s nasazením. Naše vítězství bylo zcela zasloužené,“ podotkl trenér Konečný.

Poslední slovo si vzal v poslední minutě Mach, který upravil na konečných 2:6. Nyní se celá série stěhuje do Opavy. Pokud ve čtvrtek Slezané uspějí, postoupí mezi nejlepší čtyřku. „Musíme se držet při zemi. Play off hlavně v této věkové kategorii je hodně specifické. Odveta bude nesmírně těžká,“ drží se při zemi zkušený stratég. „Samozřejmě, že do zápasu jdeme s jasným cílem zvítězit a postoupit do semifinále.“

Opavský tým se z prvního zápasu vrátil ve středu ve dvě ráno. První tři hodiny tak měli hráči ve škole omluveny. Ve středu odpoledne je čekal lehký trénink a dnes se od 17.30 pokusí dobře rozdělanou práci ukončit.

Bílí Tygři Liberec vers. Slezan Opava 2:6 (2:2, 0:2, 0:2) Branky: 5. Bulíř (Maďar, Vašek), 19. Bortňák (Bulíř) - 4. Mach (Baďura, Novák), 14. Kinkor (Vítek), 28. Baďura (Mach), 35. Kysela (Džemla, Vítek), 54. Koschatzký (Džemla), 59. Mach (Baďura). Opava: Machovský – Kysela, F. Chvostek, Dohnal, Rýpar, Roupec, Faksa – Vítek, Koschatzký, Džemla – Baďura, Machovský, P. Novák – Wittek, Trčka, Kinkor – Zona, Vaněk, Piskoř.