První krok k postupu vedl přes vítězství v pátečním duelu. Svěřenci Kamila Konečného začali pěkně od podlahy a ve 12. minutě vedli zásluhou Trčky a Vítka 2:0. Jenomže Vítkovice to nezabalily a ještě během úvodní dvacetiminutovky skóre srovnaly. Nejdříve snížil v přesilovce Stránský. Vyrovnání bylo pro hosty z kategorie šťastných. V poslední minutě úvodního dějství nahrával puk před branku domácích Palát a jeden z opavských zadáků si zasunul nešťastně kotouč do sítě – 2:2.

Ve druhé třetině měli více ze hry hosté, ale žádnou velkou šanci si nevytvořili, na rozdíl od Opavských. Ti šli znovu do vedení. Zpoza branky vyjel Kinkor a zkušeně zasunul kotouč za záda gólmana Mrázka – 3:2. Náskok mohl být vzápětí dvougólový, Baďurova super šance ale skončila nevyužita. Jeden nebezpečný výpad měli hosté. S Hlinkovou střelou si ovšem Machovský poradil. Jeden z klíčových momentů dramatického duelu přišel ve 46. minutě. Opava hrála přesilovku. Dohnal našel na modré Kyselu a jeho ránu tečoval šikovně Džemla – 4:2.

Čtvrtá branka vnesla do řad domácích klid. Avšak Ostravští nerezignovali, v početní výhodě snížil na 4:3 Sedlák. Opava si ale nakonec vítězství vzít nenechala a sérii srovnala na 1:1. „Hráči dneska přistoupili k utkání úplně jinak než ve Vítkovicích. Hosté sice postavili proti nám některé velmi zkušené hráče z juniorky, ale my jsme se s tím dokázali vyrovnat,“ řekl po zápase opavský trenér Kamil Konečný.

Jeho protějšek Jan Daněček ho doplnil: „Viděli jsme opět vyrovnané utkání. Nám ke konci již chyběly síly, abychom vyrovnali. Chleba se lámal v dvojnásobné přesilovce.“

Slezan Opava vers. Vítkovice 4:3 (2:2, 1:0, 1:1) Branky: 7. Trčka (Kinkor, Wittek), 10. Vítek (Koschatzký), 25. Kinkor (Wittek), 48. Džemla (Kysela, Dohnal) - 12. Stránský (Hlinka, Palát), 19. Palát (Hlinka), 53. Sedlák (Prokop, Slovák). Vyloučení: 8:11. Využití: 1:2. Diváci: 200. Opava: Machovský – Kysela, F. Chvostek, Dohnal, Žídek, Roupec, Faksa – Vítek, Koschatzký, Džemla – Badura, Mach, P. Novák – Wittek, Trčka, Kinkor.

Třetí rozhodující utkání bylo ve znamení šachové partie. Tu, jak se nakonec ukázalo, rozhodli Opavští ve svůj prospěch v rozmezí čtrnácti vteřin první třetiny, kdy nejdříve dotlačil puk do sítě i s gólmanem Kinkor, a vzápětí zvyšoval na 3:0 za pomoci nešťastné teče Pastorka Džemla. Vítkovicím nešla upřít snaha, bojovali, avšak na skvělého Machovského v brance si tentokrát nepřišli. Kucsera, Palát, Hlinka Řehák, prostě nikdo z těchto hráčů nedokázal najít na domácího gólmana recept.

Domácí hráli zodpovědně a hrozili z nebezpečných výpadů. V závěru sáhly Vítkovice ke hře bez brankáře, ale ani tento tah nebyl úspěšný, a Opava se tak mohla radovat z postupu do čtvrtfinále. „V pátek jsme vydali ze sebe strašně moc sil a během utkání to bylo na nás hodně znát. Pomohly nám rychlé dva góly. Musím přiznat, že poté jsme spíše už jen výsledek spíše bránili,“ řekl po zápase opavský kouč Kamil Konečný, který vyzdvihl výkon gólmana Machovského. Ve čtvrtfinále čeká na opavské Liberec a doma budou hrát s Tygry ve čtvrtek od 17.30.

Slezan Opava vers. Vítkovice 2:0 (2:0, 0:0, 0:0) Branky: 15. Kinkor, 16. Džemla. Rozhodčí: Klapetek. Vyloučení: 7:8, navíc Kucsera 10 min (VIT). Bez využití. Diváci: 190. Konečný stav série 2:1. Opava: Machovský – Kysela, F. Chvostek, Dohnal, Roupar, Roupec, Faksa – Vítek, Koschatzký, Džemla – Badura, Mach, P.Novák – Wittek, Trčka, Kinkor.