Drama zvládli a přiblížili se k play off

Opava - Zajímavý hokej s řadou dramatických momentů byl ve středu 13. února k vidění na opavském ledě. O třech bodech pro domácí rozhodla až třetí třetina, Karviná v ní neměla nárok.

14.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Vladimír Žurek

Slezan Opava -vers. SK Karviná 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Domácí měli vstup do zápasu doslova katastrofální. V 8. minutě prohrávali již o dvě branky. Nejdříve prostřelil Iláše s pomocí teče jednoho z obránců Vaštík a o tři minuty později uspěl s dorážkou střely Opravila Zakuťanský. „Začali jsme zápas se čtyřmi útoky a očividně jsme se nedostali do tempa,“ přiznal domácí trenér Karel Suchánek. „Proto jsme od osmé minuty sestavu zredukovali,“ pokračoval trenér.

Do první velké šance Opavských se dostal Černý, ale Volfa neprostřelil. Ve 13. minutě už se ale mohli domácí radovat. Grofek uvolnil Kovalovského, který nikým neatakován vrátil Slezan do zápasu – 1:2. Oba zmiňovaní zrežírovali i vyrovnání, kdy Kovalovský po nahrávce Grofka trefil karvinského obránce a puk se odrazil za záda nešťastného Volfa – 2:2. Ve druhé třetině začínala mít Opava navrch, hýřila aktivitou a ve 25. minutě se také dočkala gólu. Ve dvojnásobné přesilovce se po vyšachování soupeřových hráčů trefil nekompromisně Lukáš Černý – 3:2.

„Měli jsme převahu a dostávali se do šancí, i když náš výkon úplně ideální nebyl. Na Karviné bylo vidět, že jí jde o hodně,“ podotkl Suchánek. Vzápětí mohli Opavští přidat druhou branku. Kocian ujel hostujícím zadákům, avšak střela mezi Volfovy betony v síti neskončila. Hosté se poté dokázali ještě jednou postavit na nohy. Ve 35. minutě srovnal šikovnou tečí Opravil.

Středeční drama tak měla rozuzlit třetí třetina. V té více po třech bodech prahla Opava. Patnáct minut před koncem hrála přesilovku, svého protivníka semkla v jeho obranném pásmu a Tomáš Měch převážil misky vah na stranu domácího výběru. Slezané si vítězství již vzít nenechali, navíc v 59. minutě pečetil tříbodový zisk Chalupa. Dramatickou podívanou pak zpestřila ještě boxerská vložka mezi Kovalovským a Kubalou.

„Karvinští porážku neunesli a rozhodčí jejich fauly neviděl. Poté došlo k tomuto pěstnímu souboji. K hokeji taková vložka sice patří, avšak David nám bude v Kroměříži chybět,“ pokrčil rameny Suchánek a dodal: „Jinak dnešního vítězství si hodně cením. Play off máme stále ve svých rukou, a to je dobře.“

Branky: 13. Kovalovský (Grofek, Kocián), 20. Kovalovský (Grofek), 25. Černý (Kukol, Suchánek), 45. Měch (Grofek), 59. Chalupa (Kocián) – 5. Vaštík (Milch), 8. Zakuťanský (Opravil, Matejka), 36. Opravil (Fiala, Mleko). Rozhodčí: Havlík – Adamec, J.Štěpán. Vyloučení: 5:8, navíc 10 min. Suchánek, 5 OT Kovalovský – 5 OT Kubala. Využití: 2:0. Diváci: 300. Slezan Opava: Iláš – Kukol, Tichý, Bednárek, Čavrk, Podešva, Plachký – Suchánek, Měch, Černý – Suchý, Polok, Tůma – Kocián, Grofek, Kovalovský – Kříž, Chalupa, Herman.