Hosté se museli obejít bez útočníka Adama Musila, který byl za nedělní zákrok pěstí proti Tomáši Marcinkovi potrestán nejen vyloučením do konce duelu, ale nemohl nastoupit ani v pondělí. Úvodní dvacetiminutovka nenabídla tolik vzruchu jak o den dříve, přesto se skóre mohlo pohnout. Na domácí straně měli solidní možnost Špaček, Roman či Hrňa, za Liberec pak neměl k úspěchu daleko Birner, Najman, nebo Vlach.

Semifinále play off hokejové Tipsport extraligy - 7. zápas: HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav, 15. dubna 2021 v Třinci. (zleva) brankář Třince Ondřej Kacetl a Maris Bičevskis z Mladé Boleslavi.
Výkon sudích rozlítil Pateru. „Je to hnus,“ řekl. Komise mu dala zapravdu

Druhá třetina byla plně v režii domácích, kteří si sice vytvářeli šance, ale naráželi na skvělého brankáře Kváču, nebo vlastní nepřesnost v zakončení. Rozlousknutí tak přinesla nedisciplinovanost hostů. Ti museli ve druhé polovině druhé třetiny hned dvakrát na minutu do oslabení ve třech, po tom prvním skóroval z dorážky kapitán Petr Vrána.

Utekly jen čtyři minuty a bylo to o dva góly. Liberecký Jelínek byl za úder do obličeje Stránského vyloučen na pět minut a do konce utkání, dlouhou početní výhodu pak v gól proměnil přesnou ranou Roman. Domácí měli blízko i ke třetí trefě, ale Kváča svůj tým podržel.

Ovšem i svěřenci Václava Varadi si vyzkoušeli hru v oslabení ve třech a ani Ondřej Kacetl z toho nevyšel s čistým štítem. V úvodu třetí třetiny zužitkoval více než minutovou zesílenou převahu Bulíř.

Vladimír Vůjtek patří k nejuznávanějším koučům v zemi. Na snímcích z archivu Deníku a rodinného archivu.
Vladimír Vůjtek: Je zázrak, kam jsem se s plechovou hokejkou dostal

Liberec pak měl možnosti na srovnání, na opačné straně se zase na Kváču hnal Růžička, ale tísněný nedokázal dobře zakončit. Hosté se už na vyrovnání nezmohli, naopak v závěru výhru domácích stvrdil Rodewald.

Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 35. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 39. Miloš Roman (Kundrátek, D. Musil), 60. Rodewald – 45. Bulíř (Gríger, Lenc). Rozhodčí: Hodek, Jeřábek – Lederer, Hynek. Vyloučení: 3:3, navíc P. Jelínek (Liberec) 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1. Diváci: 300 (omezený počet). Stav série: 2:0.

Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, Kundrátek, D. Musil, M. Adámek, Freibergs – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Rodewald, Marcinko, Hrňa – O. Kovařčík, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák – Kurovský. Trenéři: Varaďa a Zadina.

Liberec: Kváča – Knot, Vitásek, Kolmann, Rosandić, T. Hanousek, Derner, Havlín – Lenc, Gríger, Birner – Bulíř, P. Jelínek, Najman – D. Špaček, Šír, J. Vlach – Průžek, A. Dlouhý, Rychlovský. Trenéři: Augusta a Kudrna.