„Je to úžasné. Kluci mile překvapili, na Tomáše jsme pořádně pyšní,“ svěřil se strejda David Galvas. Jeho synovec, který prošel Olomouci a nyní hraje za liberecké Tygry byl dopsán na soupisku po průseru se Slovenskem. „Líbil se mi proti Americe, přitom z toho utkání jsem měl obavy. Přece jen za USA hrají starší kluci. On se s tím popral velice dobře,“ chválil svého synovce odchovanec bývalého Slezanu, který hrával v minulosti nejvyšší soutěž jak v Česku, Slovensku, tak v Polsku.

Úterní duel s Kanadou způsobil velký poprask. V úspěch českých mladíků věřil málokdo. „Proti Kanadě jsme začali výborně. Soupeře jsme zaskočili a klidně to mohlo být i 3:0. Pak ale přišla změna. Soupeř ukázal svou velkou sílu. Ve třetí třetině to bylo o tom, že ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Nakonec se štěstí usmálo na nás a byl z toho šok,“ přidal další postřeh současný kouč krnovského Strojosvitu.

Marek Stromský má padesát
Legendární žokej Marek Stromský slaví padesátku

Ve čtvrtek čeká na český tým semifinálový duel se Švédskem. „Proti Americe a Kanadě jsme si vyzkoušeli, že to jde. Musíme dobře zregenerovat a být opět kvalitně připraveni. Švédové hrají doma, budou mít velkou podporu fanoušků. Budou nás tlačit. Věřím ale, že když budeme dobře napadat, podaří se nám ulítnout. Bez šance český tým rozhodně není,“ zvedá prst David Galvas.

Čtvrteční duel bude sledovat osmačtyřicetiletý kouč ve společnosti rodiny. „Na čtvrtfinále jsem byl sám, protože jsem poté spěchal na trénink do Krnova. Teď to bude jiné. Půjdeme s tátou, bratranci a kamarády k velké obrazovce,“ přiblížil bratr Tomášova otce.

Galvasovi jsou jedná velká hokejová rodina. Zajímavosti je, že jak David, Lukáš, tak i Jakub s Tomášem jsou čistokrevnými obránci. „Za nás to bylo jiné. Beci stáli na modré. Nyní je to tak, že brání a útočí pět lidí. Hokej se za ty roky změnil,“ zakončil povídání David Galvas.