Tentokrát okruh sportů ještě rozšířily. V sobotu večer se štemplovecké a kamenské mužstvo představilo na ledě Slezanu Opava. „Chtěli jsme vyzkoušet nové sportovní odvětví, kde bychom spolu mohli změřit síly,“ vysvětlil jeden z pořadatelů exhibice a hráč Štemplovce Petr Matějek.

Jeho tým doplatil na menší problémy při organizaci tohoto zápasu. „V jednu chvíli to vypadalo, že se utkání zruší. Když však došlo k obratu, nemohli jsme už některé naše hráče použít. Celkově nás bylo deset. Kamenec měl k dispozici o čtyři hokejisty navíc,“ pokračoval Matějek.

Štemplovec i tak držel se svým dlouholetým protivníkem krok. Chvíli vedl 6:5, pak však jeho hráčům došly síly a Kamenec nakonec zvítězil 17:13. O výsledek však příliš nešlo. Důležité bylo zavedení nové tradice.

„Nehráli jsme úplně naplno, ať se nezraníme. Už se těšíme na další, v pořadí již sedmý ročník zápasu v malé kopané. Štemplovec se střetne s Kamencem v sobotu 15. května. Tedy den předtím, než se uskuteční sváteční pochod na Hůrku,“ uzavřel Petr Matějek.

Petr Dušek

Stojící zleva: Roman Kurka, Patrik Philip. Za ním silueta Dušana Godricha, Roman Schreier, Bedřich Pola, Jiří Schreier, Pavel Schreier, David Brigula, Radomír Klein, Richard Klein, František Horák, Petr Matějek st., Lukáš Janečka, Přemysl Zbořil, Jiří Klement, Petr Matějek ml., Ondřej Heisig, Marek Varyš, Petr Majvelder, Miroslav Rolný, Martin Krušberský, David Krušberský. Vpředu leží Jiří Baitek, Dominik Baitek