Jedním z důležitých článků sestavy trenéra Segeti byl celou sezonu i mladý útočník Daniel Gebauer, pro kterého to byl první ročník mezi muži. Jak hodnotí sérii s Havířovem a jak se těší na baráž, o tom se podělil v rozhovoru pro Deník.

Pojďme se vrátit k finálové sérii s Havířovem. Hned první zápas u nich jste vyhráli, což byla první porážka Torpeda v play-off. To byl nadějný start.

Finále začalo výborně, možná jsme ani nečekali, že můžeme hned v prvním utkání vyhrát. Přece jen Havířov byl favoritem. Ale říkali jsme si, že tahle první výhra nás může hodně nakopnout a naopak soupeře znejistět. Možná nám už sedělo v hlavách, že můžeme tu sérii rychle ukončit, a toho jsme se možná trochu lekli.

Naopak první zápas doma Opava nezvládla a vysoko prohrála.

To nás zase usadilo zpátky na zem. Určitě jsme Havířov nepodcenili, ale asi jsme si mysleli, že to bude jednodušší. Jenže soupeř nás přejel.

Zbývající dvě utkání byla hodně vyrovnaná, skončila rozdílem jedné branky. Dokonce ve třetím duelu v Havířově jste prohráli 2:1 po prodloužení. Skóre 1:1 o základní hrací době není moc florbalový výsledek, že?

Nepamatuji si, že bych někdy hrál zápas, který by skončil 1:1. Možná někdy v mládežnických kategoriích, ale že bych viděl utkání mužů a skončilo to 1:1, to snad nikdy. Je to spíše takový fotbalový výsledek. Hrálo se hodně ze zajištěných obran a čekalo se na tu jedinou chybu soupeře.

Hra byla dost nervózní, člověk dostal míček, tak to nechtěl pokazit. Mně osobně se hrálo dobře za tohohle stavu, navíc jsem dal ten náš gól, takže jsem si věřil.

Bylo to hodně o taktice?

Hodně takticky svázané utkání, nikdo tu chybu nechtěl udělat, všichni přesně dodržovali to, co nám řekl trenér Segeťa. Až potom jsme udělali jednu malou chybu v prodloužení a zkušené Torpedo toho využilo.

Jak srazí tým taková těsná prohra, navíc když jste měli blíže k vítězství? Nastřelili jste v závěru snad tři tyčky.

Je to taková „blbá" prohra. Možná vás to srazí víc, než kdyby nás Havířov úplně přejel. Ten třetí zápas byl hodně důležitý pro vývoj celé série. Havířov vedl 2:1 a my jsme věděli, že už si nemůžeme dovolit prohrát.

V posledním utkání doma jste prohrávali, ale pak po dvou třetinách vedli 5:3. Pro vás nezvyklá situace, že? Většinou jste šli do poslední třetiny s nějakou ztrátou.

Když už jsme vedli 5:3, tak už jsme si možná mysleli, že už to nějak dohrajeme do vítězného konce. Ale tu třetí třetinu jsme začali dost vlažně a soupeř do nás vletěl. Dostali jsme rychle dva góly a bylo vyrovnáno. Oni se pak dostali hodně na koně, my jsme naopak byli hodně dole. Bohužel nám pak dali ještě jeden gól a rozhodli celé finále.

Každopádně Opava po nepříliš přesvědčivé základní části došla až na stříbrnou příčku. Jak vy osobně hodnotíte tuhle sezonu?

Když to vezmu čistě ze svého pohledu, tak to byl neskutečný zážitek. Druhé místo je parádní a zahrát si finále proti takovým borcům, jaké má Havířov v sestavě, to bylo opravdu neuvěřitelné. Ani jsem nečekal, že mě trenér bude nasazovat do hry tak často. Pro mě určitě výborný začátek v mužské kategorii, dostat se hned do finále.

Čím si myslíte, že to bylo, že se P.E.M.A. z osmého místa dostala až do finále?

V základní části jsme se sehrávali, od prosince jsme měli krizi, kdy jsme nedávali góly, zbytečně jsme po chybách inkasovali. Strachovali jsme se o play-off do posledního zápasu. Když jsme se tam dostali, tak začala nová soutěž a my jsme do toho získali zase novou chuť.

A hodně nás nakoplo to, že když si první tři týmy po základní části vybíraly soupeře pro čtvrtfinále, tak nás nikdo nechtěl. Všichni totiž věděli, že to s námi nebudou mít jednoduché. A to se potvrdilo.

Přímý postup do první ligy vám unikl, ale teď vás čeká baráž s Rožnovem. Soupeř skončil v 1. lize devátý, těsně pod play-off, ale nezvládl play-down. Co od toho čekáte?

Rožnov bude strašně těžký soupeř, ale věřím, že jsme s nimi schopní hrát vyrovnané zápasy. Samozřejmě bych byl rád, kdyby to pro nás skončilo postupem do první ligy. Čekám tvrdou hru, bude to hodně bolet.

Je pro vás výhodou, když se začíná jedním utkáním v Rožnově a pak se pokračuje dvěma doma?

Určitě to beru jako výhodu. Když se nám podaří vyhrát u nich, tak pak budeme mít k dispozici domácí prostředí, které nám hodně pomáhá. Určitě se hraje lépe dvakrát doma než dvakrát venku.