„Odehráli jsme dobré utkání. Soupeř s námi držel krok jen v prvním poločase, pak odpadl fyzicky," řekl Martin Hanus. Skóre otevřel po centru Limanovského hlavou, druhý gól přidal poté, co šel sám na gólmana a udělal mu kličku a dával do prázdné. Na konečných 3:0 upravoval po standardní situaci, kterou kopal Mucha Bogdaň.

„Mikulovice měly také nějaké možnosti. Zápas mohl skončit tak 6:2," dodal nejlepší střelec MSFL.

Hanusova bilance je úctyhodná, na podzim, když pomineme jarní předehrávku, byl gólově neúspěšný, všechny zásahy si připsal během jarní části. „Máme vždycky jaro lepší než podzim. Loni jsem taky během podzimu dal jen pět gólů, čtrnáct pak na jaře," poznamenal hlučínský kapitán.

„Přitom do šancí jsem se dostával, jenomže se dařilo trefovat tyčky, nebo stojící gólmany," kroutí hlavou bohumínský rodák.

Na tom, že je tak plodný, mají velký vliv i jeho spoluhráči. „Hlavně Martin Limanovský. To byla pro náš tým velká zimní posila. Jedná se o výborného fotbalistu, který je na tom dobře rychlostně a dokáže mě najít i poslepu," chválí svého dvorního nahrávače. „Rád bych, aby u nás zůstal i v příští sezoně," dodal.

S tím, že na jaře se vyhoupne do čela tabulky střelců, Martin Hanus vůbec nepočítal. „Pohanka měl na svém kontě jedenáct gólů, přece jenom šlo o velkou ztrátu, ale vyšlo to. Je to pěkné, když osmatřicetiletý hráč nahání dvacetileté kanonýry," směje se hlučínský útočník. I když je fotbal kolektivní sport, své konkurenty sleduje. „Uvidím, jak si povede Nekuda z Opavy, ten jediný mě může ohrozit," zamýšlí se Martin Hanus.

Jeho Hlučín okupuje zatím v tabulce devátou příčku. „Je to pro mě málo. Čekal jsem, že na tom budeme lépe. Přitom herně nás přehrála akorát Opava. Hlučín patří do horních pater tabulky."