Úvod zápasu nabídl oboustranně zajímavý hokej hraný v rychlém tempu a opticky více ze hry měli možná trochu překvapivě hosté, kteří výborným forčekingem eliminovali útoky Prostějova už v zárodku.

Navíc v čase 10:56 našel Vítek Poloka, který se trefil přesně k tyči, a Opava šla v jestřábím hnízdě do vedení. Následně hráli hosté přesilovku, ale zužitkovat ji nedokázali.

Začátek druhé dvacetiminutovky však patřil domácímu výběru, který na Slezan vletěl jako dravec na nebohou oběť, a ve 24. minutě slavili Prostějovští vyrovnání. Indra předal puk zpoza branky Venkrbci, který střelou bez přípravy propálil Šafránka.

Pak inkasoval trest na pět minut a do konce utkání opavský útočník Wolf, ale Jestřábi dlouhou početní výhodu nevyužili. Zhruba v polovině utkání se do gólové šance probil domácí Indra, ani nadvakrát však nedokázal překonat soustředěného Šafránka v opavské kleci. Další branku ve druhé části už diváci neviděli.

Třetí část lépe odstartovali hokejisté Opavy a ve velké šanci se ocitl hostující Svoboda, který už už doklepával kotouč do poloprázdné svatyně domácích, ale na poslední chvíli puk zablokoval jeden z prostějovských beků. Následně dostal Vítek kotouč do ideální pozice před domácím gólmanem, jenže jeho lapačka máchla vzduchem včas a touš zachytila.

Slezané byli v útoku aktivní, ale další příležitosti Svobody a Vlašánka opět zlikvidoval výborný Kocián v brance Jestřábů. V samém závěru třetí třetiny hráli domácí přesilovku, ale prakticky z ní vytěžili jen střelu Luňáka, kterou si pohlídal Šafránek. Na druhé straně Opavští nezahráli dobře přečíslení, a o osudu zápasu tak musely po prodloužení rozhodnout až nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí, když jim bonusový druhý bod trefil ve třetí sérii kapitán Duba.

"Myslím si, že utkání mělo úroveň z obou stran, hrál se rychlý hokej a Prostějov měl více přesilovek. Více brankových příležitostí jsme však měli my, bohužel jsme je ale nedokázali proměnit. Zápas nakonec došel až do nájezdů, kde v poslední sérii rozhodl Duba. Škoda, mohli jsme mít dva body, ale zápas byl jinak velmi pěkný a rychlý," uvedl i přes porážku opavský kouč Josef Doboš.

LHK Jestřábi Prostějov - HC Slezan Opava 2:1sn (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 24. Venkrbec (Indra), 65. Duba - 11. Polok (Svoboda, Vítek). Rozhodčí: Klimecký - Nazad, Trunečka. Vyloučení: 5:6, navíc Wolf (Opava) 5 + OK. Diváci: 1123.
Opava: Šafránek - Kysela, Galvas, Tichý, Kukol, Mosler, Vrabel - L. Černý, Měch, Wolf - Svoboda, Polok, Vítek - Herman, Chalupa, I. Kocián - Vlašánek. Trenéři Josef Doboš a Karel Suchánek

Jan Šimek