Očekávaný duel sliboval výborný hokej a také drama. Očekávání se nakonec beze zbytku vyplnila.

První třetina začala tam, kde skončilo minule střetnutí mezi Jestřáby a Slezanem. Tedy zakřiknutou hrou domácího celku a naopak sebevědomým výkonem hostů. Skóre se otevřelo už ve čtvrté minutě. Nejprve skončil v Kociánově bráně Lukáš Luňák. Po následném buly i kotouč. Puk se totiž nešťastně odrazil od zadního mantinelu a minul prostějovského brankáře.

V nastalém zmatku jej opavský Kocián poslal za záda prostějovského Kociána. Než se domácí vzpamatovali, prohrávali už 0:2. Po necelé minutě hry se totiž trefil Chalupa.

Opava pak mohla zásluhou Wolfa, Baďury a Svobody přidat další góly, ale ty už pochytal Kocián. Největší šancí Prostějova bylo Venkrbcovo trestné střílení, ale pozorný Šafránek dobře odhadl útočníkův pohyb. „Do utkání jsme vstoupili velice dobře. Domácí jsme
v první třetině přehráli. Je jen škoda, že jsme neodskočili na větší rozdíl," posteskl si trenér Opavy Karel Suchánek.

Spokojený nemohl být ani domácí kouč. „Prvních patnáct minut jsme odehráli tragicky. Opava nás přehrávala aktivnějším bruslením, dostávala se do šancí. My jsme jen nahazovali," kroutil hlavou prostějovský lodivod Petr Zachar.

Do druhé třetiny naordinoval trenér Zachar Jestřábům hru na tři pětky a lék to byl účinný. Při přesilovce ve dvacáté třetí minutě ukázali domácí své kvality. Lukáš Luňák sice ještě spadl, ale puk dostal za Šafránkova záda Stejskal. Jestřáby první gól nabudil,
a tak hned začali dorážet na protivníkovu svatyni. Ze hry měli více domácí, ale druhou branku vstřelit nedokázali. Blízko byli Antončík
a Černý. Šafránek však všechno kryl.

V závěru došlo ještě
k hromadnému vylučování na obou stranách. Na stavu se však nic nezměnilo a zůstal 1:2.

Hned začátek třetí části přinesl srovnání. Jak jinak než
v přesilovce se prosadil Stejskal a asistovali mu podobně jako u první trefy Luňák
s Venkrbcem. Vzápětí se do velké šance dostal sám Luňák, ale Šafránek jeho střelu pokryl. Kapitán Jestřábů se ale přece jen radoval z branky.
V osmačtyřicáté minutě poslal svůj tým do vedení.

Poté se hra dost rozkouskovala. Nejprve se popral Šebek s Moslerem. Poté přišly příležitosti Antončíka a Kysela, ale ani jeden se netrefil. V samotném závěru hrála Opava bez gólmana, srovnat se jí už nepodařilo.

„Od druhé třetiny hodně pomáhal domácím rozhodčí. Pískal věci, které z mého pohledu nebyly. Za stavu 2:1, byl náš hráč zastaven sekerou, a rozhodčí nenařídil trestné střílení. To byl jeden z rozhodujících momentů," postěžoval si Suchánek.

„Od druhé třetiny jsme stáhli hru na tři útoky a zrychlili jsme střídání a pohyb. Hra se vyrovnala. Měli jsme více štěstí v přesilovkách," oddechl si Zachar a také se vyjádřil ke kritice sudích: „To se tak nedá brát. Opava si stěžovala
i doma. On si vždycky někdo naříká. Buď my nebo oni. To už tak bývá. Na vyloučení tam zas tak velký rozdíl prostě nebyl."

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slezan Opava 3:2 (0:2, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 24. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 41. Stejskal (Luňák, Venkrbec), 48. Luňák (Stejskal) – 5. Kocián (Černý, Tichý), 5. Chalupa (Galvas). Vyloučení: 8:9. Využití: 3:0

Prostějov: Kocián – Veselý, Kořínek, Kaluža, Jedlička, Kumstát, Malý, Kolibár, Švaříček – Antončík, Belay, Kučera, Černý, Šebek, Jurík J., Jurík D., Luňák, Coufal, Indra, Venkrbec, Stejkal. Trenér: Petr Zachar
Opava: Šafránek – Kysela, Vrabel, Galvas, Tichý, Pavelek, Mosler, Bednárek, Měch, Herman, Vítek, Polok, Vlašánek, Kocián, Wolf, Černý, Baďura, Svoboda, Chalupa. Trenér: Karel Suchánek