Opavští měli do zápasu raketový nástup a už po 14 sekundách přiťukl Galvas puk Wolfovi, který tvrdou ranou propálil Šurého. Slezan určoval tempo hry, ale do další velké šance se dostal až v 15. minutě, kdy chybu břeclavské obrany málem potrestal Wolf, jenže Šurý vyjel z branky včas a překazil opavskému útočníkovi radost.

Vzápětí hrála Opava přesilovku, ale málem v ní sama inkasovala. Kučera využil špatné rozehrávky domácích a po vyjetí Šafránka z branky svým bekhendem do poloprázdné klece zabrnkal na nervy opavských příznivců. Šafránek však stačil kotouč vytěsnit mimo máchnutím své hole.

Do druhé třetiny vstupoval Slezan s výhodou více než minutu a půl dlouhé přesilovky a dokázal ji využít, když Měch zkusil štěstí od modré a puk skončil nad lapačkou Šurého. Následně se kotouč po střele Měcha odrazil od zadního mantinelu k holi připraveného Černého a ten zametl touš do branky.

Od té doby se ze zápasu stala opavská exhibice. Herman předal kotouč Kociánovi a ten ranou bez přípravy vyhnal Šurého z břeclavské svatyně, kde jej nahradil mladík Jekel. Opava byla při chuti a Kukol dlouhou přihrávkou přes celé kluziště parádně našel Svobodu, který ale ani nadvakrát nedokázal Jekela překonat.

Pak prožili Slezané horké chvilky, když se museli bránit bez osmi vteřin celé dvě minuty pouze ve třech, dokázali se však ubránit, a pak se opět vrhli do útoku a výsledkem toho byla pátá branka v břeclavské síti, o kterou se postaral parádní trefou Svoboda. Jihomoravští alespoň v závěru druhé části korigovali čestným zásahem Buhajem na 5:1.

Břeclavští ale zápas nezabalili a v čase 46:04 střelu Kučery z ostrého úhlu šikovně tečoval Novák. O 32 sekund později napřáhl z dálky Blaha a puk po elegantním obloučku zapadl za záda Šafránka – 5:3. Opavští trenéři si proto raději vzali time-out. V 53. minutě se ale po parádní akci prosadil Měch, který si vychutnal Jekela a sedmý hřebíček do břeclavské rakve ještě zatloukl Kocián dvě minuty před koncem – 7:3.

„Byli jsme od začátku lepším týmem, dobře jsme bruslili a dařilo se nám kombinovat. Od druhé třetiny jsme začali ještě více bruslit a měli více šancí, což se projevilo i na výsledku. Pak jsme si mysleli, že už zápas v klidu dohrajeme, ale dostali jsme dva slepené góly, a pak jsme si raději vzali time-out. Vyhráli jsme ale zcela zaslouženě," řekl spokojeně opavský kouč Josef Doboš.

HC Slezan Opava – HC LVI Břeclav 7:3 (1:0, 4:1, 2:2)
Branky: 1. Wolf (Galvas), 21. Měch, 24. Černý (Měch), 29. Kocián (Herman, Chalupa), 35. Svoboda (Polok, Vítek), 53. Měch (Wolf), 58. Kocián (Herman, Vrabel) – 38. Buhaj (Kučera), 47. Novák (Kučera), 47. Blaha (Bartoš, Šaur). Rozhodčí: Fiedler – Mrákava, Řezáč. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 685

Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Kukol, Tichý, Mosler, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Kocián, Chalupa, Herman. Trenéři Josef Doboš a Karel Suchánek
Břeclav: Šurý (29. Jekel) – Nekoranec, Novák, Šaur, Kovář, Strapina, Dora – Zháňal, Bolfík, Medřický – Blaha, Rejžek, Haman – Procházka, Průdek, Bartoš – Buhaj, Kučera. Trenér Michal Konečný

Jan Šimek