Úvod zápasu patřil Novému Jičínu, který se brzy dostal do několika slibných příležitostí. Nejprve z ostrého úhlu pálil Vašut a následně po přihrávce Macháčka pálil vleže Lehečka, ale nedal. Na druhé straně se Opava dočkala první početní výhody, kterou v čase 6:26 proměnil Galvas. Tomu na modrou předal kotouč Měch a zkušený obránce krátkým nápřahem poslal kotouč s přispěním tyčky do sítě.

Krátce nato si ale vzal puk Fojtík a střelou zápěstím zpoza pravého kruhu propálil Šafránka – 1:1. Ve 13. minutě navíc Hanák poslal touš před brankoviště, kde jej Fojtík se štěstím doklepl do sítě a hosté vedli. Srovnat mohl Vítek, tváří v tvář Šrámkovi však pálil nad.

Následně Hanák našel z otočky Fojtíka a jeho tvrdou pumelici po ledě vytěsnil Šafránek svým betonem mimo branku. Pak důrazný Gebauer procpal puk mezi betony Šafránka až za brankovou čáru, ale gólu bylo dosaženo po odpískání, a tak nebyl uznán.

Druhá část patřila Slezanu, na jejím startu byl sice Kyselou hákován Lehečka a měl možnost trestného střílení, jenže Šafránek mu hokejkou chytře vypíchl kotouč a hostující forvard ani nezakončil. Živo bylo před Šrámkem. Chalupova rána z mezikruží zazvonila na pravou tyčku, poté se puk po Galvasově střele příklepem bez přípravy zakousl do Šrámkovy vyrážečky.

Aby toho nebylo málo, Měch našel úplně volného Černého, jenže jeho bombu z první opět zlikvidoval Šrámek.

Hosté se dostali do hry až ve své přesilovce a byli opět produktivní. Horák vypálil od modré, puk se ještě svezl po zádech clonícího opavského hráče a zaplul pod horní tyčku – 1:3. Naději vrátil domácím borcům Chalupa, který vystihl špatnou rozehrávku Novojičínských a parádní střelou do levého horního růžku překonal Šrámka.

Ve třetím dějství orazítkoval tyč hostující Fojtík, jenže pak využil třetí početní výhodu Novotný, který téměř z nulového úhlu překvapil Šafránka, a bylo to znovu o dva góly. Opava zabrala a sám před Šrámkem se zjevil Herman, ale neuspěl a po něm Chalupa podruhé v zápase trefil tyč. Slezanu nebylo souzeno, a když pak v čase 52:51 upravil Novotný na 2:5, bylo o vítězi definitivně jasno.

„Byla to dřina, Opava hrála velmi dobře a ve druhé třetině nás přehrávala. My jsme hráli ze zajištěné obrany se skvělým Šrámou v bráně. Kontrovali jsme nebezpečnými protiútoky, využili tři přesilovky a to rozhodlo," pochvaloval si novojičínský kouč Aleš Flašar.

„Je smutné, když před play-off prohrajeme se soupeřem, který se tam možná ani nedostane. Všichni se nad sebou musí zamyslet a říct si, jestli do toho každý dává všechno. Nedokážeme hrát nátlakovou hru, abychom soupeře dohráli. Tlak máme, ale platonický, bez střely na bránu. Před play-off to musíme bezpodmínečně zlepšit," měl jasno zklamaný trenér Slezanu Josef Doboš.

HC Slezan Opava – HC Nový Jičín 2:5 (1:2, 1:1, 0:2)
Branky: 7. Galvas (Měch, Kysela), 39. Chalupa (Vítek) – 11. Fojtík (Vašut), 13. Fojtík (Hanák), 37. Horák (Novotný, Lehečka), 43. Novotný (Lehečka, Vašut), 53. Novotný (Macháček, Lehečka). Rozhodčí: Dědek – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:3

Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Tichý, Kukol, Mosler, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, Vítek – Baďura (40. Herman), Chalupa, Kocián – Vlašánek. Trenéři Josef Doboš a Karel Suchánek
Nový Jičín: Šrámek – Prokop, Cabák, Horák, Dusík, Vašut, Fišera – Novotný, Zedník, Lehečka – Sprušil, Macháček, Gebauer – Uhlár, Hanák, Fojtík. Trenér Aleš Flašar

Jan Šimek