Opavští nezačali optimálně a hned v úvodních minutách se museli bránit zkrácené domácí přesilovce pět na tři. Z té ale naštěstí pro Slezan nezapršelo. Krátce nato však putoval na trestnou Chalupa, po něm i Kukol a Opava byla opět ve třech. Valaši byli na druhý pokus úspěšní, když tvrdou ránu Lukáše Vrby vytěsnil Šafránek pouze k holi připraveného Ambruze a zkušený forvard poslal Vsetín v čase 7:40 do vedení.

Postupem času se hra opět srovnala a dvojnásobnou početní výhodu si zahrál také Slezan. Největší šanci ovšem spálil Svoboda, který se po rychlém přečíslení a přiťuknutí Poloka ocitl sám před Plškem, ale na vsetínského strážce svatyně si nepřišel.

Opava pokračovala v tlaku, jenže pak Mikšovský podnikl rychlý brejk, zpoza branky našel Podešvu a ten se trefil přesně do skulinky mezi Šafránkovy betony – 2:0. Kontaktní gól měl na hokejce znovu opavský Svoboda, kterému puk parádně předal Jakub Vítek, hostující mladík však osobní souboj s Plškem znovu prohrál.

Výběr trenérské dvojice Doboše a Suchánka musel ve druhé části přidat, což se projevilo také na ledě. Žádnou z příležitostí však Opavští nedokázali proměnit. Blízko gólu měl kapitán Slezanu Měch, který doklepával kotouč za záda Plška po střele Wolfa, ale brankářská hráz s označením Plšek nebyla zbořena ani tentokrát.

O slovo se tak přihlásili domácí a ve 34. minutě nabral rychlost slovenský střelec v barvách Vsetína Zúbek, opavským bekům ukázal záda a chladnokrevně překonal Šafránka, který kapituloval potřetí. Hra Opavských se poté změnila spíš v křeč a šancí ubylo. V dobré střelecké pozici se v závěru druhé části zjevil Černý, Plšek však zlikvidoval obě jeho rány zblízka.

Do hry mohl Slezan dostat na začátku třetího dějství znovu Polok, jenž byl sám před Plškem. Ten ale znovu ukázal, kdo byl ten večer pánem brankoviště. Domácí zahrozili Podešvou, jenže tomu radost překazil výborným zásahem gólman Šafránek. V závěru ještě Valaši přidali čtvrtý gól, když v čase 58:20 Mikšovský dorazil puk do sítě po lehkém nahození Lukáše Vrby – 4:0.

„Utekla nám první třetina, kdy jsme měli hodně vyloučených. Pořád jsme byli ve třech a inkasovali dva góly. Na ledě byly emoce, častěji jsme se věnovali debatám s rozhodčím než samotné hře. Je to škoda, protože šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Naopak domácí své využili, a proto zaslouženě vyhráli," řekl opavský trenér Josef Doboš.

VHK Vsetín – HC Slezan Opava 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 8. Ambruz (L. Vrba, Hurtík), 16. Podešva (Mikšovský), 34. Zúbek (Ambruz, Hurtík), 59. Mikšovský (L. Vrba, Hruška). Rozhodčí: Held – Novotný, Šimčík. Vyloučení: 7:10. Využití: 1:0. Diváci: 1044
Opava: Šafránek – Kysela, Galvas, Kukol, Jos. Tichý, Mosler, Vrabel – Černý, Měch, Wolf – Svoboda, Polok, J. Vítek – Kocián, Chalupa, Herman – Baďura, Vlašánek. Trenéři Josef Doboš a Karel Suchánek